Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Shkarkohet nga detyra drejtori i Hipotekës në Vlorë, ja kush e zëvendëson

Postuar: 08/07/2018 - 13:28

Shkarkohet nga detyra kreu i  ZVRPP në Vlorë, Sokol Bana. Mësohet se shkarkimi i drejtorit të Hipotekës ka ardhur pas urdhrit të kryeministrit Edi Rama vetëm disa muaj pas emërimit të tij në krye të këtij posti.

Shkak i këtij shkarkimi lidhet me performancën e  ulët në punë. Menjëherë pas shkarkimit të Banës, vendin e tij e ka zënë një tjetër drejtues. Ai është Klodian Troci.

Kujtojmë se që prej marrjes së timonit të vetëm, institucioni i hipotekës ka njohur ndryshimet më të mëdha, sidomos në rrethe.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/10/2019 - 17:49

Ish-deputetja e PD, Grida Duma tha se duhet të protestojmë për mos hapjen e negociatave sepse kjo është mbi partitë politike.

Postuar: 22/10/2019 - 17:47

Ish-nënkryetarja e Komisionit të Ekonomisë, Jorida Tabaku ka komentuar zhvillimet e fundit politi

Postuar: 22/10/2019 - 17:19

Lideri i opozitës, Lulzim Basha ka replikuar sërish kryeministrin Edi Rama në rrjetet sociale.

Postuar: 22/10/2019 - 17:11

Ish-ministri i punëve të jashtme greke, Nikos Kotzias përmes një postimi në Twitter ka shkruar se

Postuar: 22/10/2019 - 17:06

 Kreu i PDK-së, Nard Ndoka u shpreh se protestat e opozitës do të vijojnë nëse kryeministri

Postuar: 22/10/2019 - 16:55

Parlamenti evropian ka kërkuar miratimin e një rezolutë për bllokimin e negociatave nga kjo e fun

Postuar: 22/10/2019 - 16:44

Ish-deputetja e PD, Grida Duma shprehet se opozita kërkon ndryshim të sistemit.