Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Shkëlzen Berisha publikon foton nga Surreli: Ky është vendi ideal për kampin e refugjatëve

Postuar: 23/06/2018 - 23:33

Ngritja e një kampi refugjatësh në Shqipëri është një nga çështjet më të komentuara në vendin tonë. ZDF publikoj disa ditë më parë një reportazh ku theksohej se Shqipëria nuk është shprehur kundër ngritjes së një kampi refugjatësh në territorin e saj, por për këtë shpreson në ndihmë financiare nga BE dhe një çelje të shpejtë negociatash për anëtarësim. Për këtë çështje, Shkëlzen Berisha ka ironizuar në rrjetet sociale kryeministrin, për të cilin shkruan se meqë Rama është shprehur i gatshëm, shtëpia e tij mund të ishte vendi ideal për një kamp. “Meqë Rama është vetë ofruar, mendoj se ky do ishte vendi ideal per kamp refugjatesh”.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 13

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 12/11/2018 - 21:20

52 grekët e shpallur “non grata” nuk do të kenë mundësi që të shkelin në Shqipëri e pakta për një periudhë 5-vjeçare, që është minimumi i parashikimeve ligjore.

Postuar: 12/11/2018 - 21:19

Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushari shprehet se ndërhyrja e organeve ligjzbatuese në manifestimin

Postuar: 12/11/2018 - 21:13

Kreu i PD, Lulzim Basha i ftuar në studion e "360 Gradë" tha se konflikti midis Preside

Postuar: 12/11/2018 - 20:50

Ish-ministrja teknike e Arsimit dhe Sportit, Mirela Karabina është shpallur fajtore nga Gjykata e

Postuar: 12/11/2018 - 20:44

Ish-ministrja e Integrimit, Majlinda Bregu gjatë ditës së sotme ka nënshkruar kontratën si Sekr

Postuar: 12/11/2018 - 20:19

Zv/ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi  tha se procedurat që po ndjek Presidenti Ilir Meta për

Postuar: 12/11/2018 - 19:40

Ndërsa ka publikuar një bisedë të zhvilluar me një gazetar në telefon, deputeti Nard Ndoka ka vën