Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Shkencat e Natyrës kundër vendimit për Kopshtin Botanik, Veliaj ngre akuzat e forta ndaj Bashës e Kryemadhit: Nuk nxjerrin dot qimen nga qulli! 

Postuar: 09/10/2019 - 11:39

Kryebashkiaku i Tiranës nga mbledhja e Këshillit Bashkiak, u shpreh se Partia Demokratike që sot proteston dikur i futi mespërmes autostradën Kopshtit.

“Në këtë qytet jemi ndarë shumë qartë. Janë disa që e çojnë punën deri në fund, dhe ca të tjerë që nuk nxjerrin dot qimen nga qulli. Kjo PD që proteston sot i futi autostradën mes përmes kopshtit Botanik. PD i ka vjedhë një copë Kopshtit. Fuqia më e madhe që transformon në një qytet është bashkia. Po të ishte për partinë e Lulit dhe Monës si ishte gjysma e dytë e liqenit. Shikoni e kanë pa ata të gjithë zonën e Farkës, këta doktorët e plagjiaturave që sot janë drejtorë, sot dalin si mbrojtës. Kush hajdutët e parë. Një parti që mori liqenin dhe një parti tjetër që futi autostradën mes për mes", tha Veliaj.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 13/10/2019 - 23:25

Presidenti, Ilir Meta pasi ç’dekretoi zgjedhjet e 30 Qershorit, caktoi një tjetër datë që shqiptarët të vononin. Kjo datë sipas tij ishte pikërisht dita e sotme, 13 tetor 2019.

Postuar: 13/10/2019 - 22:59

Avokati Altin Goxhaj shprehet se ka ndodhur në Paris, marsin e kaluar një takim mes kryeministrit

Postuar: 13/10/2019 - 22:35

Nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho ka reaguar në lidhje me shoqërimet e kryera tek Unaza e

Postuar: 13/10/2019 - 22:01

Ish-deputeti i LSI, Petrit Vasili shprehet se mbështet deri në fund politikisht, si dhe nga pikëp

Postuar: 13/10/2019 - 21:31

Kryedemokrati, Lulzim Basha ka reaguar ashpër pas shoqërimit në polici të ish-deputetit Klevis Ba

Postuar: 13/10/2019 - 21:02

Ministri i Jashtëm grek Nikos Dhendias ka ripërsëritur se një prej kushteve kryesore që kërkon At

Postuar: 13/10/2019 - 20:44

Ish-deputeti demokrat Ervin Salianji shprehet se protesta ishte e ligjshme dhe se policia po vepr