BREAKING NEWS

Gati 4 mijë testime! Ja sa raste të reja me COVID u regjistruan në 24 orët e fundit në Shqipëri, zbulohen zonat më 'të nxehta'

Gati 4 mijë testime! Ja sa raste të reja me COVID u regjistruan
x

Politike

Shkërmoqet LSI, 140 anëtarë kalojnë me PS! Monika Kryemadhi merr goditjen “e fortë” para zgjedhjeve

Shkërmoqet LSI, 140 anëtarë kalojnë me PS! Monika Kryemadhi

Lëvizja Socialiste për Integrim duket se ka marrë tatëpjetën. Qëllimi i socialistëve dhe sidomos kryeministrit Edi Rama është që të rikthejë militantët e LSI në Partinë Socialiste, dhe me sa duket efektet e këtij plani duket se po jepen nga dita në ditë. Sinjali më i freskët vjen nga dega e LSI në Gjeroven të Beratit.

Mesditën e sotme kryetari i degës së LSI-së në këtë fshat dha dorëheqjen dhe u largua nga kjo forcë politike.

Kryetari i degës, Krenar Shehu u shpreh se vendimi im është i pakthyeshëm, pasi janë ndier të papërfaqësuar në këto 10-vite.

Menjëherë pas largimit të kryetarit të kësaj dege, kanë deklaruar “unanimisht” largimin nga LSI edhe 140 anëtarët e degës së fshatit Gjeroven.