Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Shko në shtëpi dhe me dashuri binde gruan tënde”, deputeti i Bindjes Demokratike nxjerr zbuluar favorin që po i bën Meta Kryemadhit: Akt i paprecedentë!

Postuar: 13/06/2019 - 11:17

Deputeti i Bindjes Demokratike, Andi Përmeti në fjalën e tij në Kuvend tha se akti i presidentit është antiligjor dhe i paprecedentë.

Në fjalën e tij ai tha se vendimi i Metës është në konflikt të pastër të interesit, pasi sipas tij vendimi për anulimin e zgjedhjeve është në favor të gruas së Presidentit.

“Ky është një akt i paprecedentë, një akt anit ligjor. Unë si jurist do ta ndaja në dy pjesë. Një është që presidenti cakton datën e zgjedhjeve. Ndërsa në pjesën e dytë është ajo që gjykon Gjykata Administrative për aktet plotësisht të pavlefshme. Dhe një student i vitit të parë i juridikut, e di që ka konflikt të pastër interesi. Pasi një vendim në favor të gruas është konflikt i pastër i interesit.  Meta tha se këtë vendim e kishte marrë për dashurinë ndaj shqiptarëve. Por do ishte me e mirë që pas orarit të punës të Meta të shkonte në shtëpi dhe me dashuri të bindte gruan për atë marrëzinë që po bën”, tha Andi Përmeti.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/09/2019 - 18:37

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj dhe zëvendëskryeministri Erion Braçe ndoqën nga afër situatën në terren në zonën e Kasharit, ku është raportuar për disa familje të prekura nga lëkundjet e fuqishme të tërm

Postuar: 22/09/2019 - 18:30

Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj kanë vizituar një familje në njësi

Postuar: 22/09/2019 - 18:15

Zv/ kryeministri Erjon Braçe premtoi se ditën e mërkurë qeveria do të miratojë një VKM e cila p

Postuar: 22/09/2019 - 17:56

Kreu i Partisë së Ballit Kombëtar, Adriatik Alimadhi, u fut në Parlament disa muaj më parë, duke

Postuar: 22/09/2019 - 17:37

Përmes një postimi në Facebook, ish- deputeti i LSI-së, Endrit Braimllari u shpreh se qeveria duh

Postuar: 22/09/2019 - 17:24

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka mbledhur të gjitha strukturat e posaçme të Drejtorisë së

Postuar: 22/09/2019 - 17:18

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka thirrur në një mbledhje urgjente Shtabin e Emergjencave në Bashkinë