Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Shkrimi në “Bild”, reagon kryeministri Rama dhe tregon prapaskenat: Është shkruar në Tiranë nga dy persona

Postuar: 16/05/2019 - 21:29

Pas shkrimit në gazetën gjermane Bild, në të cilin Shqipëria konsiderohet si në “shtet kaotik në duart e gangsterëve” ka reaguar kryeministri Rama.

Ai tha se “Bild” është bazuar në dy burime .

Rama tha:

“Këtë e ka shkruar Ylli Manjani, dhe Çollaku që e kanë furnizuar me informacion. “Bild” ka bërë një publikim duke u bazuar tek këta dy persona, ka marrë këto dy burime të shquara, njëri i TV Shijakut, tjetri i i një xham partisë.  Unë  dua të theksoj, se asnjëherë se për asnjë arsye, se nuk kam asnjë problem të përballem me çdo person për këtë çështje.”

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/05/2019 - 23:56

Familja e presidentit, Ilir Meta gjatë vitit 2018 ka mundur të fusë në arkën e vet, ndër të tjera edhe 39 mijë euro nga shitja e një shtëpie.Në deklaratën e pasurisë të dorëzuar në ILDKP, familja presidenciale ka dekl

Postuar: 23/05/2019 - 22:50

Aktori Laert Vasili i kërkoi kreut të partisë Konservatore, Kujtim  Gjuzi se nëse në 25 maj

Postuar: 23/05/2019 - 22:49

Kryetari i Partisë Konservatore, Kujtim Gjuzi i ftuar në emisionin “360 Gradë” në RTV

Postuar: 23/05/2019 - 22:38

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma deklaroi në emisionin Open se letrat e Edi Ramës

Postuar: 23/05/2019 - 22:38

Duke folur për debatin për krizën politike gazetari Robert Rakipllari ka pyetur drejtpërdrejt Ber

Postuar: 23/05/2019 - 22:30

Sali Berisha ka komentuar “sulmin” mbi ambasadorin e OSBE-së, Bernd Borchardt.

Postuar: 23/05/2019 - 22:26

Të shtunën pritet të zhvillohet protesta e radhës kombëtare e opozitës, përpara Kryeministrisë.