Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Shoqërimi i të rinjve në polici, Topalli: Liro menjëherë studentët shoku Rama!

Shoqërimi i të rinjve në polici, Topalli: Liro menjëherë studentët shoku Rama!

Postuar: 02/11/2015 - 14:30

Deputetja e PD-së Jozefina topalli ka reaguar pas arrestimit të 9 studentëve  të cilët i gjuajtën me vezë kryeministrit Rama në Fakultetin e Shkencave Sociale.
 
"Liro menjëherë studentët shoku Rama!
 
Sot studentët qëlluan me vezë Ramën. 
 
Këto të rinj prej muajsh protestojnë kundra ligjit të arsimit të lartë që rrit tarifat për studentët dhe pasuron ca "universitete" private.
  
Keqtrajtimi dhe ndalimi i studentëve është sjellje prej frikacaku e pm!
 
Kjo e sotmja është fillimi!", shkruan Topalli në Facebook.
 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/05/2019 - 23:32

“Bashkia e Lezhës është kthyer nga një bashki shërbimi në bashki punësimi. 17 vetë, në një zyrë 2 me 3, marrin rrogën. Sot ke 57 punonjës social. Për personin nuk kam asnjë koment.

Postuar: 21/05/2019 - 23:26

 Deputetja e PS Milva Ikonomi shprehet se protesta e thirrur nesër nga studentët përpara Min

Postuar: 21/05/2019 - 23:00

Ish-ambasadori holandez të OSBE në Tiranë Robert Bosch i ka bërë thirrje opozitës të punojë vetëm

Postuar: 21/05/2019 - 22:43

Gazetari i njohur Erion Kristo ka shpërthyer keq ndaj ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj pak

Postuar: 21/05/2019 - 22:37

Nga qyteti i Beratit, Lulzim Basha ka mohuar spekulimet e ditëve të fundit se ka arritur një marr

Postuar: 21/05/2019 - 22:35

Si përfaqësuese e opozitës parlamentare në takimin e delegacionit shqiptar në Hagë me deputetët h

Postuar: 21/05/2019 - 22:30

 Sot u zhvillua Komiteti Vjetori Monitorimit të Instrumentit të Para-Anëtarësimit (IPA), në