Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Shoqërimi i Klevis Balliut / Ervin Salianji tregon se çfarë pritet të ndodhë

Postuar: 13/10/2019 - 20:44

Ish-deputeti demokrat Ervin Salianji shprehet se protesta ishte e ligjshme dhe se policia po vepron brutalisht. Lidhur me shoqërimin e Klevis Balliut ai tha se protesta do të vazhdojë dhe do të jenë në mbështetje të tyre

“Policia ka vepruar në mënyrë brutale, duke tentuar që të imponohet një regjim policor. Protesta do të vazhdojë dhe ne do të jemi në mbështetje të tyre. Ne dimë se janë shoqëruar 6 persona bashkë me Klevis Balliun. Ne do të mbështesim banorët në këtë protestë dhe sigurisht që duam lirimin sa më të shpejtë të protestuesve,” tha Salianji për News24.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/11/2019 - 19:33

Presidenti Ilir Meta pak minuta më parë në një konferencë të jashtëzakonshme nga Presidenca është shprehur se “Jemi para një situate dramatike, ku Kushtetuta po shkelet dhunshëm”.

Postuar: 22/11/2019 - 19:22

Presidenti Ilir Meta ashtu siç kishte paralajmëruar, doli pak minuta më parë në një konferencë të

Postuar: 22/11/2019 - 19:10

Presidenti Ilir Meta në një konferencë të jashtëzakonshme nga Presidenca është shprehur se j

Postuar: 22/11/2019 - 18:59

Presidenti i Republikës Ilir Meta, në një konferencë të paralajmëruar për mediat, tha se vija e k

Postuar: 22/11/2019 - 18:51

Zëdhënësja e BE-së, Maja Koçijançiç, ka reaguar ashpër mbi deklaratën e Presidentit Ilir Meta, i

Postuar: 22/11/2019 - 18:49

Pas më parë në një reagim për VOA, Departamenti i Shtetit tha se “është në dijeni” të