BREAKING NEWS

Përballja me Covid-19, ministrja Manastirliu jep lajmin entuziast nga Vlora

Përballja me Covid-19, ministrja Manastirliu jep lajmin entuziast nga Vlora
x

Politike

Shoqërimi i Klevis Balliut / Ervin Salianji tregon se çfarë pritet të ndodhë

Shoqërimi i Klevis Balliut / Ervin Salianji tregon se çfarë

Ish-deputeti demokrat Ervin Salianji shprehet se protesta ishte e ligjshme dhe se policia po vepron brutalisht. Lidhur me shoqërimin e Klevis Balliut ai tha se protesta do të vazhdojë dhe do të jenë në mbështetje të tyre

“Policia ka vepruar në mënyrë brutale, duke tentuar që të imponohet një regjim policor. Protesta do të vazhdojë dhe ne do të jemi në mbështetje të tyre. Ne dimë se janë shoqëruar 6 persona bashkë me Klevis Balliun. Ne do të mbështesim banorët në këtë protestë dhe sigurisht që duam lirimin sa më të shpejtë të protestuesve,” tha Salianji për News24.

 

Më të lexuarat