BREAKING NEWS

Propozimi i papritur i Silva Binos: Të mbyllim sërish fundjavat!

Propozimi i papritur i Silva Binos: Të mbyllim sërish fundjavat!
x

Politike

Shoqërimi në Polici i Kryemadhit, Sandër Lleshaj reagon për herë të parë dhe ngre dyshimet: S’e kuptoj heshtjen e saj

Shoqërimi në Polici i Kryemadhit, Sandër Lleshaj reagon për

Ministri Sandër Lleshaj komentoi për herë të parë rolin e policisë në protestën për Teatrin Kombëtar.

Ai tha në emisionin “Java në RTSH”, se protestuesit shkelën dy ligje, atë për organizim të protestave pa leje si dhe ligjin për pandeminë.

Lleshaj habiti jo pak me fjalët e tij teksa komentoi shoqërimin e Monika Kryemadhit në mëngjesin e 17 majit.

“Ka vetëm një sekuencë të filmuar kur shoqërohet kryetarja e një partie, por nuk e kuptoj çfarë ka ndodhur. Nuk di asnjë arsye për shoqërimin e saj nga forcat e policisë. Jam disi i habitur” – tha ministri.

I pyetur përse nuk është interesuar, Sandër Lleshaj tha: “Nuk kam pasur ndonjë interes sepse vetë zonja e ka kaluar në heshtje. Çudi sesi për një gazetar që sulmoi me duar tre police femra, u bë zhurmë e madhe pse u shoqërua. Ndërsa për këtë kryetare partie nuk pati asnjë protestë, asnjë sqarim, asnjë bujë në media” – tha ministri.