BREAKING NEWS

Trazoi politikën shqiptare, mediat italiane zbulojnë skandalin: Njeriu i Ilir Metës porositi fushatë kundër qeverisë. Ja sa mijëra euro i dha senatorit italian

Trazoi politikën shqiptare, mediat italiane zbulojnë skandalin: Njeriu
x

Politike

Shoqëroi 30 mjekët dhe infermierët shqiptar në Itali, ministri Gent Cakaj futet në karantinë

Shoqëroi 30 mjekët dhe infermierët shqiptar në Itali,

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Genc Cakaj është vetëkarantinuar në banesën e tij, pas udhëtimit që zhvilloi në Itali.

Cakaj ishte i pranishëm në ceremoninë e shoqërimit të 30 mjekeve dhe infermiereve shqiptar që shkuan në Itali për të dhënë ndihmë për në Spitalet e qytetin e Bergamos.

Ministri në detyrë ka takuar nga afër personalitet italiane, ndërkohë që ai gjatë gjithë kohës nuk ka qenë i pajisur me maskë apo me doreza.

Burime zyrtare pranë Ministrisë së Jashtme konfirmuan se Genc Cakaj po i nënshtrohet vëtëkarantinimit dhe se ky është detyrim ligjor për të gjithë personat që dalin jashtë kufirit.

Më të lexuarat