BREAKING NEWS

Dy anije gjigante 250 metra të flotës ruse do kalojnë pranë Shqipërisë, anija cisternë dhe shoqëruesi i saj misterioz po i drejtohen...

Dy anije gjigante 250 metra të flotës ruse do kalojnë pranë
x
BREAKING NEWS

Aksidenti i frikshëm te “Kodra e Diellit” ku 29-vjeçarja mori përpara tre kalimtarët, vdes në spital njëri prej tyre (EMRI)

Aksidenti i frikshëm te “Kodra e Diellit” ku 29-vjeçarja
x
BREAKING NEWS

Apeli i GJKKO merr vendimin për gjyqtaren e njohur dhe avokatin. Zbardhet masa e dhënë

Apeli i GJKKO merr vendimin për gjyqtaren e njohur dhe avokatin. Zbardhet
x
BREAKING NEWS

“Një i afërmi jonë nga Puka që jeton jashtë, na tha se u zhduk”/ Zbulohet për herë të parë shteti ku ndodhet personi që lajmëroi xhaxhanë e Ervis Martinaj për zhdukjen e të shumëkërkuarit të drejtësisë

“Një i afërmi jonë nga Puka që jeton jashtë, na
x
BREAKING NEWS

E kanë eleminuar Ervis Martinajn? Prokuroria merr vendimin e menjëhershëm

E kanë eleminuar Ervis Martinajn? Prokuroria merr vendimin e
x
BREAKING NEWS

Petro Koçi: Çifti Berisha-Metaj, një ‘tango’ e kërcyer në bodrumet e politikës shqiptare

Petro Koçi: Çifti Berisha-Metaj, një ‘tango’ e
x
BREAKING NEWS

Ja skema ligjore që do të përdoret për përzënien e Berishës nga politika, në shtator Kuvendi do shkaktojë “tërmet” për “non gratat” dhe spiunët

Ja skema ligjore që do të përdoret për përzënien e
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Është e garantuar që ka prova për Sali Berishën, nëse nuk do jetë më deputet ndaj tij do të filloj procesi penal, në shtator do kemi ngjarje të reja

Spartak Ngjela: Është e garantuar që ka prova për Sali
x

Politike

Shpallja non-grata e Sali Berishës, Rudina Hajdari e thotë troç: Nëse ka fakte, drejtësia të...

Shpallja non-grata e Sali Berishës, Rudina Hajdari e thotë

Ish-deputetja Rudina Hajdari u shpreh mbrëmjen e djeshme se nëse ka fakte për ish-kryeministrin Sali Berisha, i cili është shpallur non-grata nga SHBA, drejtësia duhet të veprojë.

“Nuk duhet të presim vetëm SPAK. Të funksionojë sistemi i drejtësisë. Non grata është sistem taktik demokratik, e cila vjen kur je një njeri i padëshiruar në një shtet të caktuar.

Nëse ka fakte të tilla për zotin Berisha, pres që drejtësia të veprojë dhe nëse ka vendim gjyqësore nuk do respektohej pastaj si kryetar i PD.”, u shpreh Hajdari.

Lidhur me vendimin që pritet nga Gjykata e Apelit, deklaroi se nuk mendon se një vendim gjykate nuk mund të ketë efekt të caktuar në një parti, por vetëm mund të përçajë më shumë akoma.

Sipas saj, kjo do ishte në kurriz jo vetëm të PD, por të shqiptarëve se ndërkohë që PD copëzohet, nuk u shërben qytetarëve shqiptarë, por vetëm Edi Ramës.

“Nëse do ketë ndarje të dy grupimeve efektin përfundimtar do e kenë qytetarët dhe do shihet kush ka më shumë peshë në publik. Në gjithë këtë proces mendoj se jemi duke copëzuar.

Mendoj se gjykata duhet të përdor një gjykim të pastër për të pasur një opozitë të shëndetshme, se nëse jemi të copëzuar, forcohet fuqia autokratike e Ramës.

7 korriku është një test për opozitën dhe do shikohet ku është fryma e opozitës. Që të kemi një lloj fryme që të përmbledhë pakënaqësitë e njerëzve.”, u shpreh Rudina Hajdari.

Më të lexuarat