BREAKING NEWS

“LAJMI QE PRISNI”, kryeministri Edi Rama bën publik informacionin e rëndësishëm: Ia dolëm edhe kësaj sfide!

“LAJMI QE PRISNI”, kryeministri Edi Rama bën publik
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela lëshon ‘BOMBËN’ ndaj Lulzim Bashës: Ka procese penale në SHBA, ja mesazhi i ambasadores Yuri Kim

Spartak Ngjela lëshon ‘BOMBËN’ ndaj Lulzim Bashës:
x
BREAKING NEWS

Largimi nga politika i Gramoz Ruçit, Spartak Ngjela tregon dy arsyet dhe plas paralajmërimin e fortë: Do të ketë pasoja për PS-në!

Largimi nga politika i Gramoz Ruçit, Spartak Ngjela tregon dy arsyet dhe
x
BREAKING NEWS

Ishte krahu i djathtë i Arta Markut kur drejtonte institucionin e rëndësishëm/ KPK merr vendimin e menjëhershëm dhe shkarkon prokuroren e njohur të Tiranës

Ishte krahu i djathtë i Arta Markut kur drejtonte institucionin e
x
BREAKING NEWS

VENDIM zyrtar! Bashkimi Europian jep lajmin e shumëpritur për Shqipërinë

VENDIM zyrtar! Bashkimi Europian jep lajmin e shumëpritur për
x
BREAKING NEWS

Dhunohet drejtoresha në Bashkinë e Tiranës, policia fundos autorin. Zbardhet shkaku (EMRI+FOTO)

Dhunohet drejtoresha në Bashkinë e Tiranës, policia fundos
x
BREAKING NEWS

Grupimi 'Për PD-në' del në konferencë të jashtëzakonshme, Harxhi bën denoncimet e forta: Vëzhguesit janë kërcënuar! Ja cila është shkelja më e rëndë!

Grupimi 'Për PD-në' del në konferencë të
x
BREAKING NEWS

Pas shpalljes ‘non grata’ të Sali Berishës dhe urdhrit të Biden, Frrok Çupi paralajmëron zhvillime të BUJSHME në Shqipëri: Nesër do të çuditen kur të formulohen akuza për...

Pas shpalljes ‘non grata’ të Sali Berishës dhe urdhrit
x

Politike

“Shpërblim financiar nga qeveria/ Nuk ndalet kryeministri Rama, mban premtimin e madh (FOTO)

“Shpërblim financiar nga qeveria/ Nuk ndalet kryeministri Rama, mban

Kryeministri Edi Rama përmes një postimi në rrjetet sociale, kam bërë të ditur se pavarësisht pandemisë së COVID-19, qeveria e ka mbajtur premtimin dhe janë shpërndarë të gjitha bonuset për fëmijët e sapoardhur në jetë në muajt e parë të këtij viti.

Rama bën të ditur se ky shpërblim financiar jepet nga fondi i shtetit.

“#ShqipëriaeArdhmjaJonë

12766 fëmijë të lindur në katër muajt e parë të vitit, kanë përfituar #BonusineBebes, shpërblimin financiar të qeverisë për çdo të porsalindur

Ky program gjithëpërfshirës, mbështet prindërit me 40,000 lekë për fëmijën e parë , 80,000 për fëmijën e dytë  dhe 120,000 lekë për fëmijën e tretë - pavarësisht se vijnë në jetë, brenda a jashtë vendit, e përfitojnë këtë bonus të gjithë fëmijët shqiptarë që regjistrohen në #Shqipëri”,shkruan kryeministri Rama.

“Shpërblim financiar nga qeveria/ Nuk ndalet kryeministri Rama, mban

Më të lexuarat