BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do shkojë drejt prangave ish-kryeministri dhe çfarë prapaskenash fshihen pas daljes së Argitës në skenë

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës: Ja si i ka shpëtuar deri tani arrestimit, krimet e tij në ’97-’98, të fshehtat e vrasjes së Azem Hajdarit, planifikimi i ekzekutimit të 4 protestuesve në 21 janar dhe pse nuk do ia lërë ‘fronin’ Argi...

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës:
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me vrasësin serb Arkan, te intrigat, pazaret, sharjet, mashtrimet, krimet dhe korrupsioni i tij familjar, si i vodhi nga arka e shtetit 1.6 milion dollarë në bashkëpunim me biznesmeni...

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me
x
BREAKING NEWS

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga  “Sky” dhe “EncroChat”, kush janë shefat e krimeve që janë përfshirë në një vrasje të bujshme në kryeqytet, SPAK gati fletë-arrestet, paralajmërohet “shkundja” e kupolës së policisë...

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga 
x
BREAKING NEWS

Ja si po zbërthehet nga drejtësia amerikane McGonigal përpara se të dalë në gjyq për dy çështjet e tij penale, çfarë do të dalë nga goja e ish-agjentit të FBI për kryeministrin Rama, nga vizitat në Tiranë, takimet dhe deri te bisedat e fshehta...

Ja si po zbërthehet nga drejtësia amerikane McGonigal përpara se
x
BREAKING NEWS

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha “shkarkon” Bardhin nga kreu i grupit dhe e cilëson thjeshtë deputet, ish-sekretari i Përgjithshëm i PD injoron Kuvendin e Rithemelimit

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali Berishën: Ja çfarë fshihet pas kaosit që shkaktoi ish-kryeministri në Kuvend

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë të gjitha vrasjet në Tropojë, si SPAK do e “varrosë” përfundimisht ish-kryeministrin me hetimet në dosjen e “Haklajve”, Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë
x

Politike

Shpërblimi 220 mijë euro nga Rama dhe akuzat për vëllain? Reagon Alibeaj dhe ka dy fjalë për Berishën

Shpërblimi 220 mijë euro nga Rama dhe akuzat për vëllain?

Enkelejd Alibeaj tha për Euronews Albania se akuzat e bëra në drejtim të vëllait të tij nga ish-kryeministri Sali Berisha, janë akuza që janë bërë nga Saimir Tahiri dhe Edi Rama në vitin 2016, kohë kur sipas tij Alibeaj ishte në një pozicion që shpesh i duhej të bënte edhe denoncime të cilat mund të preknin disa interesa.

Ai shtoi se nëse në ato vite edhe Berisha bënte të njëjta denoncime, sot përdor akuzat e kundërshtarëve politik ndaj tij, për shkak se siç shprehet Alibeaj “i mugon fantazia për të shpikur”.

“Këto akuza u fabrikuan në fillim në vitin 2016 nga Saimir Tahiri së bashku me drejtorin e policisë Haki Çako. Të cilët nëse e mbani mend, për mua nuk ishte çudi që Partia Socialsite, Rilindja, të mund të fabrikonte të tilla akuza.

Unë në atë kohë kam qenë drejtori i Departamentit të Rendit dhe Sigurisë në Partinë Demokratike dhe më binte “barra” që të bëja dhe denoncime, denoncime që i ka bërë edhe zoti Berisha.

Çudia më e madhe është se sot merren akuzat e nxjerra nga goja e Saimir Tahirit dhe e Ramës dhe të përdoren nga ana e Sali Berishës, i mjerë në mungesën e fantazisë për të shpikur. Nuk i kisha imagjinuar se Beisha do merrte për bazë akuzat ndaj tim vëllai të bëra nga një burgaxhi”,-tha Enkelejd Alibeaj.

Ish-kreu i komanduar i PD, foli gjithashtu edhe për akuzat e Berishës, se ky i fundit ka marrë 220 mijë euro nga Rama.

“Mirë është të sqarohet, të më thotë ai rastet se kur ka ndodhur kjo. Unë jam kundër Edi Ramës në të gjitha pikat. Jam kundër filozofisë së Ramës, Berishës dhe Metës”,-tha Enkelejd Alibeaj.

Më të lexuarat