BREAKING NEWS

Lombardia merr frymë,  bie numri i të vdekurve me 77 më pak dhe numri i infeksioneve 107 më pak

Lombardia merr frymë,  bie numri i të vdekurve me 77 më pak
x

Politike

Shpërndarja e Parlamentit/ Edi Rama komenton deklaratën e bujshme të Ilir Metës: Fallxhoret i ka Presidenti dhe unë nuk...

Shpërndarja e Parlamentit/ Edi Rama komenton deklaratën e bujshme

Kryeministri Rama tha se nga Presidenti i Republikës, Ilir Meta pret gjithçka, pas pyetjes së bërë nga gazetarët se kreu i shtetit kërkon shpërndarjen e Parlamentit.

“Kundërsulm është term sportiv dhe ushtarak. Fallxhoret i ka Presidenti dhe unë nuk hedh fall. Nuk kam asnjë surprizë dhe nga Presidenti pres gjithçka edhe sikur të deklarojë mbylljen e gjithë kufijve. Më i mirë i mundshëm edhe në ato kushte ishte për opozitën, por për Shqipërinë jo," tha Rama në News24.