BREAKING NEWS

Media e njohur italiane: Ja vendet në Shqipëri ku "fshihen" minerale të çmuara dhe plani i madh që po përgatit Meloni për Tiranën

Media e njohur italiane: Ja vendet në Shqipëri ku "fshihen"
x
BREAKING NEWS

Situata brenda PD-së, Gaz Bardhi del me njoftimin urgjent

Situata brenda PD-së, Gaz Bardhi del me njoftimin urgjent
x
BREAKING NEWS

Gara e fortë mes Erdogan dhe Kilicdaroglu, ja kush është presidenti i ri i Turqisë

Gara e fortë mes Erdogan dhe Kilicdaroglu, ja kush është
x
BREAKING NEWS

Sulmi me grusht ndaj Sali Berishës, mjekësia ligjore del me deklaratën e fundit për Gert Shehun

Sulmi me grusht ndaj Sali Berishës, mjekësia ligjore del me
x
BREAKING NEWS

A do kandidojë Rudina Hajdari për kreun e PD? Ish-deputetja habit me përgjigjen

A do kandidojë Rudina Hajdari për kreun e PD? Ish-deputetja habit me
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu bën paralajmërimin e frikshëm: Nëse SHBA dhe BE tërhiqen, sovraniteti i Kosovës...

Kreshnik Spahiu bën paralajmërimin e frikshëm: Nëse SHBA dhe
x
BREAKING NEWS

Tensionet në Veri të Kosovës/ Deputeti demokrat ngre alarmin dhe plas deklaratën ‘bombë’: Agjentët rus në Nish po pajisen me pasaporta diplomatike serbe

Tensionet në Veri të Kosovës/ Deputeti demokrat ngre alarmin dhe
x
BREAKING NEWS

“Kemi një ndarje mes pozitës dhe opozitës shqiptare”/ Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat e forta: Ja pse Rama ka zgjedhur partnere Turqinë, ndërsa Berisha ka Greqinë?

“Kemi një ndarje mes pozitës dhe opozitës shqiptare”/
x

Politike

Shpërthen Adriatik Lapaj, plas deklaratën e fortë: Ja kush janë më të korruptuarit në Shqipëri

Shpërthen Adriatik Lapaj, plas deklaratën e fortë: Ja kush

Avokati Adriatik Lapaj u shpreh në “Now me Erla Mëhillin” se elita në Shqipëri është e shitur, duke përjashtuar një pjesë.

“Akademikë që nuk flasin një herë për të drejtën sepse duhet që mbesa të punojë në ambasadë në filan shtet dhe të marrë një rrogë që të bëjë doktoraturën, doktorë që nuk flasin të drejtën për mungesën e ilaçeve në spitalet shqiptare sepse duan që të bëjnë korrupsion dhe të trashin llogaritë e tyre, gazetarë që nuk e thonë të vërtetën sepse duan që të marrin një tender në kundërshtim me ligjin, avokatë që nuk ndihen sepse duan të bëjnë sekserin lartë e poshtë nga mëngjesi në darkë gjykatave dhe prokurorive të kësaj Republike. E kush presim ne ta ndryshojë? Fermeri në fushë, blegtori në mal, ai që qëp këpucët? Nuk e bëjnë dot ata, janë profesione të nderuara, iu puth duart nga mëngjesi në darkë  unë atyre, por nuk e bëjnë dot ata,” – deklaroi Lapaj.