Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Shpërthen aktori Vasili: Preferoj Tiranën e 17 marsit/ Ja si i përgjigjet ish deputeti

Postuar: 21/03/2019 - 23:01

Aktori Laert Vasili dhe ish-deputeti demokrat Oerd Bylykbashi debatuan në studion e "360 Gradë" në RTV Ora mbi protestat e opozitës.

Pjesë nga biseda:

Vasili: Nuk preferoj Tiranën e 16 marsit, preferoj Tiranën e 17 marsit.Ditën e Verës ku kishin ardhur nga gjithë qytetet për të festuar në Tiranë.

Oerd Bylykbashi: Unë isha shumë i shqetësuar me 16 mars për pizhamet dhe pemët e Erion Veliaj.Mos i prisheshin pizhamet.

Laert Vasili: Populli shqiptar ka nevojë për qetësi.

Petrit Vasili: O Laert po e kishim me 14 dhe jo me 17.

Laert Vasili: Populli shqiptar nuk ka nevojë për të rikrijuar një '97 tjetër, një krizë më të thellë ende politike dhe për të dhënë alarmin se jemi para një junte policore ushtarake. Ateherë secili të hapë përsëi depot e armëve dhe të armatosen shqiptarët. Siç është bërë thirrja e gabuar që nuk kam dëgjuar një mea-culpa.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/06/2019 - 11:17

Federica Mogherini është shprehur se shtetet anëtare të BE duhet të marrin vendimin e rëndësishëm për hapen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Postuar: 17/06/2019 - 11:15

Janusz Bugajski, ekspert për Ballkanin në Qendrën për Analiza të Politikës Evropiane (CEPA) me se

Postuar: 17/06/2019 - 11:01

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka takuar pak ditë më parë një prej shoqëruesve të kryedemokr

Postuar: 17/06/2019 - 10:59

Pak minuta pasi kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste njoftoi zyrtarisht për nisjen e p

Postuar: 17/06/2019 - 10:45

Përmes një statusi në Facebook, ish-ministri Petrit Vasili ka hedhur sërish akuza lidhur me drejt

Postuar: 17/06/2019 - 10:28

Analisti Ilir Demalia ironizon protestuesit e Astirit të cilët dy ditë më parë ndeshën me ish-kry