Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Shpërthen” deputeti: Basha është përgjegjës për vrasjet e 21 Janarit

Postuar: 23/05/2019 - 22:55

Kryetari i Partisë Konservatore, Kujtim Gjuzi i ftuar në emisionin “360 Gradë” në RTV Ora u shpreh se kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi është përgjegjës për 4 vrasje në 2 prill në Shkodër, ndërsa Basha është përgjegjës për vrasjet e 21 Janarit.

 

Pjesë nga biseda në studio:

Gjuzi- Vasilit: Po erdhën konservatorët në studio të jeni të sigurtë që do tju dëgjojnë, se ju të majtët ju kanë dëgjuar 75 vjet në vrasje, krim, gjakim, burgim, 46 mijë burgime.

Vasili: Sa mijë vota ju duhen për të hyrë në Parlament.

Gjuzi: Ky është ligj kriminal që vjedh zgjedhjet dhe ne nuk do ta lejojmë.

Vasili: Pse pranuat të futeni në zgjedhjet e 2017 me këtë sistem?

Malo: Ky nuk është fut në parlament, është futur nga PD i 19 në Durrës.

Gjuzi jo nuk jam fut nga PD. Kam marrëveshje midis meje dhe Bashës me firmë.

Malo: Basha të ka pasur veshkën e djathtë ty.

Gjuzi: Më ka akoma nëse më tregon pse është gjakosur bulevardi i Tiranës ku kemi shëtitur të gjithë, siç i kam thënë Gramoz Ruçit që ke përgjegjësi për 4 vrasje të 2 prillit në Shkodër, Basha ka përgjegjësi për 4 vrasje në bulevardin e Tiranës. 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/09/2019 - 18:15

Zv/ kryeministri Erjon Braçe premtoi se ditën e mërkurë qeveria do të miratojë një VKM e cila parashikon që çdo familjeje që i është shembur banesa nga tërmeti dhe do ta ndërtojë, lejen dhe projektin do ta ketë fala

Postuar: 22/09/2019 - 17:56

Kreu i Partisë së Ballit Kombëtar, Adriatik Alimadhi, u fut në Parlament disa muaj më parë, duke

Postuar: 22/09/2019 - 17:37

Përmes një postimi në Facebook, ish- deputeti i LSI-së, Endrit Braimllari u shpreh se qeveria duh

Postuar: 22/09/2019 - 17:24

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka mbledhur të gjitha strukturat e posaçme të Drejtorisë së

Postuar: 22/09/2019 - 17:18

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka thirrur në një mbledhje urgjente Shtabin e Emergjencave në Bashkinë

Postuar: 22/09/2019 - 16:59

Ministrja e Financave dhe Ekonimisë Anila Denaj deklaroi se qeveria shqiptarë është e gatshme të

Postuar: 22/09/2019 - 16:34

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka me anë të një reagimi në rrjetet sociale shkruan se lëkundjet s