Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Shpërthen ish-deputeti për ngjarjen e Vlorës: Çfarë duhet bërë pas kësaj masakre?

Postuar: 10/08/2018 - 21:15

Ish-deputeti i Partisë Socialiste, Namik Dokle ka reaguar pas ngjarjes së rëndë në fshatin Resulaj të Vlorës, ku u vranë 8 persona nga 24-vjeçari Ritvan Zykaj.
 
Dokle thekson se duhet ndërmarrë një sërë masash nga institucionet shtetërore, duke filluar nga një mbledhje e jashtëzakonshme e Kuvendit deri te nisja e një aksioni qytetar për dorëzimin e armëve pa leje dhe kufizimin e atyre me leje.
 
Statusi i plotë:
 
CFARE DUHET BERE PAS MASAKRES TRAGJIKE???
Lajm trondites! Masaker me tete te vrare. Tragjedi e madhe ne familjet e tyre. Dhimbje e pakufi per viktimat.
Cfare duhet bere pas kesaj?
1. Mbledhje e jashtezakonshme e Kuvendit.
2.Ligj i vecante kunder armembajtjes pa leje, me denim fiks, qe te mos mundet asnje gjyqtar ( i “vetinguar” apo i “pavetinguar”) te beje “politike gjyqsore” korruptive.
3. Shperblim per cdo qytetar denoncues te krimit te armembajtjes pa leje.
4.Aksion policor dhe qytetar per dorezimin e armeve pa leje dhe kufizim i atyre me leje.
TE GJITHE BASHKE TE SHPETOJME JETE!
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 4

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/10/2018 - 21:54

Kryeministri Rama i ftuar në "Zonë e lirë" është ngacmuar nga Çani për mbylljen e basteve dhe kazinove.

Debati:

Ti po mbyll kazinotë por ke edhe deputetë që luajnë? Deputet e tu?

Postuar: 19/10/2018 - 21:50

Kryeministri Edi Rama është i ftuar  sonte në emisionin “Zonë e Lirë”, ku ka fol

Postuar: 19/10/2018 - 21:37

Kryeministri Edi Rama ka qenë sot i ftuar në emisionin “Zonë e Lirë”, ku ka folur për

Postuar: 19/10/2018 - 21:34

I ftuar në emisoinin “Zonë e Lirë” kryeministri Edi Rama nuk i ka kursyer batutat e t

Postuar: 19/10/2018 - 21:29

Moderatori Arjan Çani ka patur të ftuar këtë të premte në emisionin ‘Zonë e Lirë’, kr

Postuar: 19/10/2018 - 21:26

Pak minuta para fillimit të emisionit ‘Zone e Lirë’, kryeministri Rama ka përfituar n