BREAKING NEWS

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen
x
BREAKING NEWS

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit më tmerrove

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon "skenarin" e fushatës: Më duket masë joshëse, sepse përballë një kandidati të pushtetshëm mediatikishit...

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon
x
BREAKING NEWS

"E vrau me thikë, ai me pistoletë", flet dëshmitari i sherrit me dy viktima në Kavajë

"E vrau me thikë, ai me pistoletë", flet dëshmitari i
x
BREAKING NEWS

Të shtëna me dy të vdekur në Kavajë, policia nxjerr detaje për identitetin e tyre: Viktimat kishin ndryshuar emrat

Të shtëna me dy të vdekur në Kavajë, policia nxjerr
x
BREAKING NEWS

Ishin përplasur fizikisht ditë më parë, dalin detaje të reja nga të shtënat në Kavajë, ku humbën jetën dy persona

Ishin përplasur fizikisht ditë më parë, dalin detaje
x
BREAKING NEWS

Tronditet Shqipëria/ Dy të vdekur në Kavajë, një në Elbasan dhe një në Mat, ç’po ndodh në vend?

Tronditet Shqipëria/ Dy të vdekur në Kavajë, një
x

Politike

‘Shpërthen’ Lorenc Vangjeli, plas deklaratën e fortë për ish- agjentin e FBI-së McGonigal: Ka marrë miliona euro në Shqipëri dhe Kosovë, ka takuar biznesmenë, politikanë, gjyqtarë e prokurorë

‘Shpërthen’ Lorenc Vangjeli, plas deklaratën e fortë

Ish-zyrtari i FBI-së Charles McGonigal është takuar në Shqipëri me biznesmenë, politikanë, prokurorë dhe gjyqtarë, sipas analistit Lorenc Vangjeli, i cili tha se McGonigal ka tentuar të ndërhyjë edhe në procesin e Vettingut.

Sipas Vangjelit, McGonigal ka marrë miliona euro nga biznesmenë në Shqipëri dhe Kosovë, duke u premtuar atyre shërbime të ndryshme.

Deklarata në emisionin “TPZ”:

Artan Hoxha: Ai ka zgjidhur disa probleme, në rastin e Nick Muzin, ai ka zgjidhur se këtë hall kishte qeveria. Ai ka çuar informacionin, hetimet janë hapur për të. Por të them informacioni që iu çua ishte shumë i saktë.

Lorenc Vangjeli: Ka takuar biznesmenë, politikanë, gjyqtarë dhe prokurorë. Bëhet fjalë për shuma miliona euro që janë marrë në Shqipëri dhe Kosovë, në premtim të shërbimeve që mund të bëheshin. Po them çfarë po thuhet, në disa raste edhe prej vetë viktimave që kanë dhënë shumat e konsiderueshme. Është tentuar të ndërhyhet edhe në procesin e Vettingut, për të caktuar kush e kalon apo jo. Çdo shqiptar, ka parë së paku një film triller dhe e kanë idenë që FBI-ja është ajo që bën gjithçka.

Më të lexuarat