BREAKING NEWS

'Iku nga Durrësi se mori vesh se do shkonte Basha', Rama i përgjigjet Sali Berishës

'Iku nga Durrësi se mori vesh se do shkonte Basha', Rama i
x

Politike

Shpërthimi i fuqishëm në Bejrut me pasoja katastrofike, vjen reagimi i parë nga politika shqiptare (MESAZHI)

Shpërthimi i fuqishëm në Bejrut me pasoja katastrofike, vjen

Ajo që ndodhi pasditen e sotme në portin e Bejrutit ka shokuar gjithë botën ku nga raportimet e deritanishme thuhet se shpërthimi ka shkaktuar mbi 2000 të plagosur dhe afro 40 viktima.

Për këtë ngjarje ka reaguar edhe ish ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati.

‘Imazhe tronditëse nga qyteti i mrekullueshëm i Beirut. Mendimet e mia janë me miqtë dhe njerëzit e Libanit në këtë moment të vështirë’-shkruan Bushti në mesazhin e tij në Twitter.