BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x

Politike

“Shqipëria është tronditur nga shumë përmbysje politike”/ Reagon ish-ambasadori i njohur në KiE dhe tregon sfidat e forta: Ka ende punë për të bërë

“Shqipëria është tronditur nga shumë përmbysje

110 vjetori i pavarësisë së vendit, për diplomatin dhe ish-ambasadorin e Shqipërisë në KiE, Lisen Bashkurti, e gjen vendin në sfida të shumta.

Në “MCN live”, Bashkurti, vlerësoj se përgjatë një shekulli, vendi u përballë me tronditje të shumta politike porse ka para vetës shumë punë për të bërë.

"110 vjet në historinë Shqipërisë nuk kanë qenë gjithaq efektive, për faktin se Shqipëria është tronditur nga shumë përmbysje politike, nga shumë lëvizje revolucionare anarkiste, por edhe nga procese, shumë retrograde me interesat e saj gjeo-politike strategjike kombëtare.

Kështu që këto 110 vjet histori mund të përmblidhen në pak vite, për nga pikëpamja e progresit dhe e suksesit politike, institucional, ekonomik dhe shoqëror.

Megjithatë duke pas parasysh se 110 vjet nuk janë edhe jo shumë në historinë e popujve dhe të kombeve, mund të themi se në një shekull e ca, Shqipëria më në fund arrti të krijoj një shtet të qëndrueshme, që në njëfarë mënyre arriti të përballoj sfidat e shumta, ka pasur luftërat ballkanike, krizat e Ballkanit dhe në të gjitha këto, Shqipëria ka pasur pjesën e saj, por ka shumë punë për të bërë", u shpreh në fjalën e tij ish ambasadori i Shqipërisë.

Më të lexuarat