BREAKING NEWS

Tragjedia e Gërdecit/ Humbi djalin vetëm 7 vjeçar, Zamira Durda me akuza të forta: Ma ka vrarë shteti, sot do të mbushte 22 vjeç

Tragjedia e Gërdecit/ Humbi djalin vetëm 7 vjeçar, Zamira Durda
x
BREAKING NEWS

Protesta e thirrur nga Sali Berisha, habit Gazment Bardhi, zbulon nëse do të jetë i pranishëm

Protesta e thirrur nga Sali Berisha, habit Gazment Bardhi, zbulon nëse do
x
BREAKING NEWS

Nuk përmbahet Bushati, ‘shpërthen’ keq ndaj Bardhit: Zara të Ramës, mos u fshihni pas fustanit të Alibeajt

Nuk përmbahet Bushati, ‘shpërthen’ keq ndaj Bardhit: Zara
x
BREAKING NEWS

Përmendja e Ramës në çështjen “McGonigal”/ Berisha jep lajmin, zbulon lëvizjen e radhës: Shqipëria vërshon drejt Tiranës, ja DATA

Përmendja e Ramës në çështjen
x
BREAKING NEWS

Plas keq në studio, Bushati shpërthen keq ndaj Gaz Bardhit: Deputetë pa sens protagonizmi dhe identitet politik

Plas keq në studio, Bushati shpërthen keq ndaj Gaz Bardhit:
x
BREAKING NEWS

Hetimi për skandalin “McGonigal”, gazetarja Hoxha zbardh prapaskenat: Duket sikur historitë përsëriten me personazhe të ndryshme

Hetimi për skandalin “McGonigal”, gazetarja Hoxha zbardh
x
BREAKING NEWS

Misteri i heshtjes/ Pse nuk flet Basha për skandalin e Ramës me ish-zyrtarin e FBI? Habit me përgjigjen Gazment Bardhi

Misteri i heshtjes/ Pse nuk flet Basha për skandalin e Ramës me
x
BREAKING NEWS

Dosje për Ramën? ‘Zbërthehet’ Gazmend Bardhi: Ja çfarë çova në SPAK

Dosje për Ramën? ‘Zbërthehet’ Gazmend Bardhi: Ja
x

Politike

"Shqiptarët i nxori në shesh..."/ Flutura Açka del me reagimin e fortë për protestën: Opozita duhet t'iu kërkojë ndjesë shqiptarëve dhe dorëheqjen e përbindëshit me pushtet sot…

"Shqiptarët i nxori në shesh..."/ Flutura Açka del me

Deputetja e Partisë Demokratike, Flutura Açka, ka dalë me një reagim në rrjtete sociale në lidhje me protestën e zhvilluar ditën e djeshme.

‘Protesta është e drejta dhe detyrimi i shqiptarëve në kushtet e një Shqipërie në agoni. Mjerisht politika është mësuar t’ia grabisë kreditet qytetarit të thjeshtë që proteston, siç po ndodh me protestën qytetare të djeshme”, shkruan Açka.

“Protestat… dhe ndjesat. Boris Johnson kërkoi ndjesë dje dhe iku. Demokracitë solide ia heqin faqen politikanëve po gabuan, e mbi të gjitha kur përpiqen të rrinë kur u kërkohet të ikin.  Demokracitë solide nuk mbjellin e nuk vadisin kujtesë të shkurtër. Boris Johnson iku nga dera dhe nuk hyn dot më nga dritarja, e lëre më nga oxhaku.

Protesta është e drejta dhe detyrimi i shqiptarëve në kushtet e një Shqipërie në agoni. Mjerisht politika është mësuar t’ia grabisë kreditet qytetarit të thjeshtë që proteston, siç po ndodh me protestën qytetare të djeshme.

Shqiptarët i nxorri në shesh mjerimi, mërgimi i fëmijëve, dritat, uji, frika për të hyrë në market, tallja e politikës me ta, paturpësia dhe babëzia e pushtetit. Dhe sa e sa arsye të tjera. Opozita para shqiptarëve duhet të reflektojë ndjesë për të shkuarën dhe të kërkojë dorëheqjen e përbindëshit me pushtet sot…jo të bëjë apelin demoniak politik brenda vetes”, shkruan deputetja e PD Flutura Açka.