BREAKING NEWS

Ja planet e dhunshme të Berishës për të marrë PD, skenar si në 1998 për të sulmuar selinë dhe larguar me forcë Bashën

Ja planet e dhunshme të Berishës për të marrë PD,
x
BREAKING NEWS

Ish-këshilltari i nxjerr të fshehtat Berishës, Grid Rroji: Franca po mbështet në prapavijë Saliun në luftën me SHBA, bashkë me Metën synojnë trazira

Ish-këshilltari i nxjerr të fshehtat Berishës, Grid Rroji: Franca
x
BREAKING NEWS

Rama fton Bashën të ulen në tryezë për vetingun në politikë, tregohet i gatshëm të dëshmojë në Komisionin Hetimor për 25 prillin

Rama fton Bashën të ulen në tryezë për vetingun në
x

Politike

“Është duke e mbyllur karrierën me shpifje”, Baton Haxhiu kritikon Berishën: Ish-kryeministri duhet ta vlerësojë Bashën për këto arsye

“Është duke e mbyllur karrierën me shpifje”, Baton

Baton Haxhiu ka komentuar deklaratën e bërë nga kryedemokrati Lulzim Basha, i cili tha sot se nuk mund të ‘pështyjë në 16 vite bashkëpunim’ me ish-kryeministrin Sali Berisha. I ftuar në “Opinion”, Haxhiu tha se Berisha duhet ta vlerësojë faktin që Basha ruan etikën kur bëhet fjalë për të.

Sipas Haxhiut, Berisha, në vend që ta bëjë këtë gjë, vijon të shpifë dhe po e mbyll karrierën me shpifje.

“Berisha duhet ta vlerësojë etikën Bashës. Etika tregon se ai nuk dëshiron të thotë asgjë për të mirat e të këqijat që kaluan bashkë. Ndryshe ai do të dilte e të thoshte për Gërdecit e të tjerat. Njeriu i cili e ka përballë një person non-grata, prandaj sikur të thoshte që në dosjen time e kam Gërdecin e 21-Janarin, do ta godiste. Çfarë mendon ti Fevzo? Do ta lëndonte Berishën më shumë? Basha është i vetmi njeri që rrëfehet për gabimet e tij gjatë kësaj periudhe që ka qenë në krye të PD-së. Berisha nuk ka thënë asnjë akuzë, vazhdon në narracionin e shpifjes dhe është duke e mbyllur me shpifje,”- tha Haxhiu ndër të tjera.

Më të lexuarat