BREAKING NEWS

Gati të plasë  “Lufta e Tretë Botërore”, Suedia e Finlanda përgatiten për konflikt me Rusinë

Gati të plasë  “Lufta e Tretë Botërore”,
x
BREAKING NEWS

Humbje e madhe! “I pari në fushatën elektorale, i fundit u largua deri sa numëroi të gjithë votat”/ Ina Zhupa mes dhimbjes ndan lajmin e trishtë: Një nga djemtë më të mirë! Po na plas zemra

Humbje e madhe! “I pari në fushatën elektorale, i fundit u
x
BREAKING NEWS

Humbi jetën nga rrëzimi i tendës së kalçetos, i riu nipi i deputetit të njohur të PD-së, rrëqeth me mesazhin politikani dhe jep lajmin tronditës: Më fal Armando…

Humbi jetën nga rrëzimi i tendës së kalçetos, i riu
x
BREAKING NEWS

Tragjike/ Moti i keq i merr jetën të riut, ky është 22-vjeçari që vdiq mbrëmjen e sotme në Sarandë

Tragjike/ Moti i keq i merr jetën të riut, ky është
x
BREAKING NEWS

Emri/ Stuhia rrëzoi tendën e kalçetos në Sarandë, ndërron jetë në spital 22-vjeçari

Emri/ Stuhia rrëzoi tendën e kalçetos në Sarandë,
x
BREAKING NEWS

Tirana po ‘digjet’ nga temperaturat e larta, ndërsa në Sarandë shiu bën namin, ja mbathin pushuesit

Tirana po ‘digjet’ nga temperaturat e larta, ndërsa në
x
BREAKING NEWS

U vra me plumb në kokë/ Zbardhen detaje të reja, ja kujt i përkiste trupi i dekompozuar në Malin e Gramozit (Emri)

U vra me plumb në kokë/ Zbardhen detaje të reja, ja kujt i
x
BREAKING NEWS

Kryeministri holandez habit me deklaratën: Gati u kapëm fizikisht me Ramën në Sofje, Shqipëria ka probleme me...

Kryeministri holandez habit me deklaratën: Gati u kapëm fizikisht me
x

Politike

“Është e dhimbshme që të hapësh ekranin dhe pas 30 vitesh të shohësh...”/ Deklarata e fortë e Robert Papës: Edi Rama nuk do të e jap këtë të drejtë nëse vërteton që...

“Është e dhimbshme që të hapësh ekranin dhe pas

Në një intervistë për MCN TV, gazetari Robert Papa e konsideroi qeverinë e Ramës, një kabinet me ministra teknike që drejtohet nga një gjysmë autokrat. Ai u shpreh i bindur se nëse Rama bindet se votat e diasporës ndryshojnë qeverinë, nuk do lejojë votën e tyre në zgjedhje.  

“Fakti që Rama është në pushtet që nga viti 1997, merr votat e të kuqve shqiptar, dhe duke pasur kaq shumë pushtete është diçka e keqe, në një vend që ekonomikisht është shumë prapa botës. Përgjegjësia për largimin e shqiptarëve i takon qeverisë. Ai emëron ministra që s’kanë lidhje me PS-në. Një qeveri teknike me një gjysmë autokrat. Amerikanët duan status quo-n. Kanë qenë gjithmonë me atë që ka qenë në zyrën e kryeministrit. Fatkeqësisht s’kanë mbajtur qëndrime për korrupsionin, tani kanë filluar. Për një njeri që kthehet pas 30 vitesh edhe hap ekranin edhe sheh përsëri këta është e dhimbshme. Sistemi mban ata në lojë. Disapora duhet të votojë, por ne s’paguajmë taksa. Ne dërgojmë remitanca, na takon diçka. Nëse do t’i jepej e drejta diasporës të votonte ne ndërrojmë pushtetin. Por nuk do të thotë që janë të gjithë me PD, ka edhe të majtë, të ndarë janë shqiptarët. Nëse Rama është i bindur që me votimin e diasporës humbet s’do të na i jap këtë të drejtë”, tha Papa.