BREAKING NEWS

Plakat e prillit pas dere! / “Ka shkulur ullinjtë me rrënjë, pyje e çatia”, Stuhia e fuqishme shkakton dëme 'kolosale' në Mallakastër, banorët rrëfejnë përjetimet e tmerrit (FOTO)

Plakat e prillit pas dere! / “Ka shkulur ullinjtë me
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha shet “Foltoren” tek Ilir Meta, këshillat bashkiakë mbushen me anëtarë të ish-Lëvizjes Socialiste për Integrim, ja emrat

Sali Berisha shet “Foltoren” tek Ilir Meta, këshillat
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 Majit/ Dashamir Shehi e zbulon për herë të parë pse dështuan negociatat me Berishën

Zgjedhjet e 14 Majit/ Dashamir Shehi e zbulon për herë të
x
BREAKING NEWS

Berisha vë në lëvizje njerëzit e botës së krimit dhe kërcënon kandidatët demokratë që garojnë në zgjedhjet e 14 majit, ja si po i mban peng dhe shantazhon

Berisha vë në lëvizje njerëzit e botës së krimit
x
BREAKING NEWS

Nuk përmbahet Dash Shehi, sulmon ashpër Metën dhe Berishën, zbulon arsyen pse nuk iu bashkua koalicionit “Bashkë Fitojmë”

Nuk përmbahet Dash Shehi, sulmon ashpër Metën dhe Berishën,
x
BREAKING NEWS

Kriminelët në fushatën e 14 majit, kryetari i PS Mirditë jep dorëheqjen pas përfshirjes së njerëzve me precedentë penalë

Kriminelët në fushatën e 14 majit, kryetari i PS Mirditë jep
x
BREAKING NEWS

“Korrupsioni në FBI dhe Ukrainë”/ Media amerikane jehonë SKANDALIT ‘McGonigal’: Kina ndikoi në mënyrë korruptive te Rama

“Korrupsioni në FBI dhe Ukrainë”/ Media amerikane
x
BREAKING NEWS

Ja sëmundja nga e cila vuan Sali Berisha, Spartak Braho zbulon misterin dhe tregon si po shkon drejt burgut ish-kryeministri, zbardh planin e tij për të shkaktuar sërish vrasje politike

Ja sëmundja nga e cila vuan Sali Berisha, Spartak Braho zbulon misterin dhe
x

Politike

"Është e rrezikshme të futeni në Tiranë natën nëse jeni kritik i tij"/ Kim Mehmeti ia numëron një nga një dhe tregon qëllimin e kryeministrit Rama: E pashë sesi u gjunjëzua para një ...

"Është e rrezikshme të futeni në Tiranë natën

Shkrimtari i njohur Kim Mehmeti ka komentuar sot më gjerësisht shkrimin e botuar një ditë më parë në faqen e tij të Facebook, teksa shkruante ndër të tjera se Edi Rama është jargavitës ndaj të huajve dhe dhunues ndaj shqiptarëve.

Në një lidhje Skype për rubrikën “Opinion” me gazetaren Nisida Tufa, ai tha se kryeministri Edi Rama prej kohësh përdor një fjalor rrugaçi dhe se politika e tij promovon dhunën. Mehmeti tha se Rama kurrë nuk thotë asnjë fjalë të mirë për politikanët e tjerë, përfshirë dhe ata të Kosovës apo Maqedonisë, por vetëm për ata që i mendon se janë inferiorë ndaj tij.

Në këtë linjë ai tha se Rama ka në kabinetin e tij më shumë femra jo për arsyen që ai vetë promovon, por sepse mendon se ato nuk mund t’i kundërvihen aq ashpër sa mund të bëjnë burrat.

“Ka nisur të më bindë se ne shqiptarët mund të prodhojmë politikanë shumë të përshtatshëm për perandori, por jo pushtetarë që janë të përshtatshëm për shqiptarët”, tha ai mes të tjerash

“Kryeministri prej kohësh përdor një fjalor rrugaçi që frymëzon edhe rrugaçërinë edhe njerëzit që nuk mund të kontrollohen, kështu mendoj se arriti aty ku duhej të arrinte. Pra Shqipëria e shfrytëzon pozitën e BE, nga ana tjetër gjithë këtë kryeministri e mbulon për të fshehur realitetin e brendshëm të vendit.

Keni një situatë absurde, pra sa më properëndimor janë pushtetet, aq më të kriminalizuara janë shoqëritë. Sa më shumë i jargavitet piktori të huajve, aq më arrogant është ndaj shqiptarëve.

E pashë kryeministrin sesi u gjunjëzua para një kryeministri të huaja, e pash të buzëqeshur, unë kurrë nuk e kam parë të buzëqeshur para ndonjë shqiptari, gjithmonë është i vrenjtur, qëllimkeq. Ka nisur të më bindë se ne shqiptarët mund të prodhojmë politikanë shumë të përshtatshëm për perandori, por jo pushtetarë që janë të përshtatshëm për shqiptarët. Që të jesh properëndimor fillimisht duhet të jesh proshqiptar.

Pesimisti është optimist i mirëinformuar… si mundem të mendoj ndryshe kur 10 vite e dëgjoj vetëm rrugëve me fjalor përçarës, grindavec, ku thuhet se ai është i vdekur, pra kur kryeministri i vendit tim i shpall të vdekur kundërshtarët e mi, apo kur i kujtohet pas 8 vitesh cili hotel është i paligjshëm, dhe me shpërthime e rrënon atë vetëm që të mos shihen ato mijëra kate që janë ndërtuar në kohën e tij pa leje. Ndodhin gjëra që janë absurde dhe nuk i kanë hije një pushtetari.  Nuk i ka hije kryeministrit ajo që i ka hije kryeministri. Sjelljen që mund të ketë një rrugaç ndaj meje nuk mund të përdorë kryeministri.

Është e rrezikshme të futeni në Tiranë natën nëse jeni kritik i kryeministrit. Shqipëria politike frymëzon vetëm dhunën, jo pajtimin. S’kemi dëgjuar nga kryeministri i Shqipërisë asnjë fjalë të mirë për ndonjë politikan, përshi Kosovën apo Maqedoninë. Ai lavdëron vetëm ata që mendon se i ka nën vete.

Nuk dua të them se ato zonja që janë në qeveri janë inferiore, por ai i fut vetëm sepse mendon se kur femrën e lëndon ajo qan, ndërsa burrat shajnë. Ka bërë një qeveri me femra sepse nuk përballon dot fjalët e burrave, i pëlqen më shumë lotët e grave, mendon se ato janë më të dëgjuara dhe ato nuk mund ta ofendojnë siç do të bënin burrat”, tha ai.

Më të lexuarat