BREAKING NEWS

Nuk gjen qetësi toka, 3 lëkundje të njëpasnjëshme tërmeti në Korçë, ja ku ishte epiqendra dhe sa ballë

Nuk gjen qetësi toka, 3 lëkundje të njëpasnjëshme
x

Politike

"Është e vështirë për t'u besuar", Fatos Klosi tregon se çfarë do të bëjë Ilir Meta në 2 Mars

"Është e vështirë për t'u besuar", Fatos

Në 2 Mars, presidenti Ilir Meta ka thirrur qytetarët në një tubim, një besëlidhje siç e quajti edhe vetë presidenti.

Ish- kreu i SHISH, Fatos Klosi tha se me këto veprime, Meta po humb vlerat e një presidenti.

Sipas tij opozita e kuptoi se me forcë nuk bën dot asgjë.

"Meta iu drejtua PD, iu drejtua aleatëve që ta ndihmojnë që të thërrasin popullin. Po bën një veprim që nuk i takon presidenti, humbin ato vlerat e presidentit. Ka marrë përsipër një gjë të madhe. Mbase ka të drejtë në shumë gjëra, por duhen biseduar. Ndoshta është e vështirë për t'u besuar. Nuk besoj se do bëjë ndonjë gjë në 2 mars, nuk ka forcë ta bëj, s'ka njerëz. Nuk mendoj se i ka hyrë një valle kot. Opozita e kuptoi se me forcë nuk bën dot asgjë. Nuk është forca, por duhet gjetur mirëkuptimi. Populli voton, thirret në votime", tha Fatos Klosi në Report Tv.