BREAKING NEWS

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me paralajmërimin e fortë: Do thyejmë lidhjet e...

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me
x
BREAKING NEWS

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do të ndodhë nesër: SHBA do tregojë forcën ndaj këtij politikani shqiptar

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA për të luftuar korrupsionin: Me urdhër ekzekutiv të Biden...

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA
x
BREAKING NEWS

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e zezë’ edhe 2 persona të tjerë, zbardhet për çfarë akuzohen (EMRAT)

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e
x
BREAKING NEWS

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”, Spartak Ngjela flet me emra dhe paralajmëron fundin e ‘frikshëm’ për këta 2 politikanë shqiptarë: Ky është fakt!

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”,
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit të Covid: Mbi 5000 pacientë aktiv në vend, ja sa janë infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit
x
BREAKING NEWS

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u ndëshkuar”/Çfarë po paralajmëron? Ambasadorja Yuri Kim shpërndan mesazhin e rëndësishëm

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u
x
BREAKING NEWS

Mesazhi i fortë nga SHBA, Antony Blinken publikon emrat: Këta janë Kampionët tanë Antikorrupsion, së bashku do të ndëshkojmë të korruptuarit

Mesazhi i fortë nga SHBA, Antony Blinken publikon emrat: Këta
x

Politike

“Është e vetmja rrugë që PD të mbetet parti”, Ylli Manjani del me thirrjen e PAPRITUR për demokratët: Bashkohuni me...

“Është e vetmja rrugë që PD të mbetet

Avokati Ylli Manjani u ka bërë thirrje demokratëve që t’i bashkohen Foltores së Sali Berishës. “Është i vetmi forum ku anëtari i PD mund të ndjehet se është gjallë dhe me dinjitet”, shkruan ndër të tjera Manjani.

Postimi i Ylli Manjanit

Miqve të mi anëtarë të PD, të cilët ndajnë me mua shqetësimin se çdo bëhet me PD-në, u them gjithnjë:

Bashkohuni!

Bashkohuni me foltoren!

Është e vetmja rrugë që PD të mbetet parti. Është i vetmi forum ku anëtari i PD mund të ndjehet se është gjallë dhe me dinjitet.

Nuk dua aspak ti armiqsoj me Lulin, por qartësisht dua që demokratët të bëhen bashkë rreth idesë e zgjedhjeve të lira; idesë së lirisë së individit; fraksioneve në parti; primareve në përzgjedhjen e kandidatëve; kufizimit të pushtetit absolutntë kryetarit.  Dua që shqiptari politik të shprehë lirisht bindjen e tij/saj, dhe jo mendimin e kryetarit të radhës. Ide këto që artikulohen në foltore dhe jo në PD zyrtare.

Ndaj u sugjeroj t’i bashkohen foltores.

Ka disa që presin ndonjë “plaçkë” a drejtori nga bashkqeverisja. Disa presin të përsëriten zgjedhjet lokale, se aty e kanë premtimin… 

Më vjen keq për ta, sinqerisht.

Rama e rrëmbeu për herë të tretë, jashtë çdo rregulli e kanuni, pushtetin për ta ndarë me ta?!

Kaq gjë nuk e kuptojnë?!

Nejse, vijojmë më tej me ata që thonë se Luli një ditë do vijë në pushtet, ndaj jemi me të.  Nuk po arsyetoj hiç se si vjen (se nuk vjen), as kur është ajo ditë (sduket askund), por ta zëmë se erdhi në pushtet. Këta mendojnë se Luli do vijë në pushtet për demokratët?! Seriozisht?!

Po sa demokratë u ndjenë pjesë e pushtetit kur Luli ka patur funksione publike nga PD?! 

Luli që të përjashton nga opozita do ndajë pushtet!? Seriozisht?!

Qofshi ju që jeni dhe ende besoni kësi dokrrash!

E përsëris sugjerimin:

bashkohuni në foltore e jepini vetes dinjitet si fillim. Bashkohuni rreth ideve që fliten aty, pastaj flasim për pushtetin…

Më të lexuarat