BREAKING NEWS

Gjykata e lartë merr vendimin për dy prokurorët e njohur të SPAK. Zbardhet çfarë u vendos për 'fatin' e tyre

Gjykata e lartë merr vendimin për dy prokurorët e njohur të
x
BREAKING NEWS

GJKKO iu jep goditjen e fortë 2 ish gjyqtarëve të Kushtetueses dhe 5 gjyqtarëve të GJL (EMRAT)

GJKKO iu jep goditjen e fortë 2 ish gjyqtarëve të Kushtetueses
x
BREAKING NEWS

TRAGJIKE/ Kastriot Myftaraj u hodh nga kati i katërt duke i dhënë fund jetës, zbardhet arsyeja e aktit ekstrem, dalin pamje nga vendi ku vdiq gazetari dhe analisti (VIDEO)

TRAGJIKE/ Kastriot Myftaraj u hodh nga kati i katërt duke i dhënë
x
BREAKING NEWS

“Rama nuk ka realizuar një nga qëllimet më të rëndësishme”, Frrok Çupi ‘shigjeton’ qeverinë: Ai nuk ka keq vetëm ministrat, por edhe...

“Rama nuk ka realizuar një nga qëllimet më të
x
BREAKING NEWS

Tronditëse/ Gazetari i njohur shqiptar i jep fund jetës, hidhet nga kati i katërt i banesës (EMRI+FOTO)

Tronditëse/ Gazetari i njohur shqiptar i jep fund jetës, hidhet nga
x
BREAKING NEWS

Dyshime për eksploziv në Rrugën e Kavajës në Tiranë, policia vendos perimetrin e sigurisë

Dyshime për eksploziv në Rrugën e Kavajës në
x
BREAKING NEWS

E rëndë në Tiranë, burri i jep fund jetës, hidhet nga kati i katër i pallatit

E rëndë në Tiranë, burri i jep fund jetës, hidhet nga
x
BREAKING NEWS

“Sot ditë e frikshme! Mund të ketë skenarë për viktima!”, Frrok Çupi del me paralajmërimin ‘bombë’ për protestën e Sali Berishës: Ai nuk kthehet pa një trofe!

“Sot ditë e frikshme! Mund të ketë skenarë për
x

Politike

“Është kala rëre, nuk ekziston”/ Arjan Çani zbulon emrin e duhur për president: Këta janë dy profilet që do donte Rama

“Është kala rëre, nuk ekziston”/ Arjan Çani

Analisti Arian Çani komentoi në edicionin e lajmeve në MCN TV 8 emrat e lakuar si propozime për President nga grupimi Alibeaj, duke veçuar si më të përshtatshim Dashamir Shehin. Sidoqoftë, Çani e konsideron procesin e negociatave si farsë, duke i quajtur naiv ata që besojnë te një President konsensual.

“Nëse do ishin këta, do vendosja Dash Shehun. Më duket një profil fair, i ndershëm, i përgatitur, i urtë. Kjo ishte për ta marrë seriozisht. Për të mos ta marrë seriozisht kjo është farsë sepse Alibeaj s’përfaqëson asgjë, vetëm Lulin. Rama luan me minorancën e minorancës së minorancës. E bëjnë këtë për të mbajtur një telenovelë në treg, që mediat të merren, por që s’ka asnjë vlerë. Mund të ketë naiv që besojnë te Presidenti konsensual. Këta të interesuarit gëzohen sepse thonë ja na doli emri. Këta ka kohë që s’janë asgjë, me përjashtim të Dash Shehut. Është një lloj marketingu. Kur del emri në TV për diçka, hop papritur bëhesh i rëndësishëm. Është karrem për të përfituar reputacion, lekë, ndonjë qokë, por në thelb është kala rëre, nuk ekziston”.

I pyetur se kush mund të jetë emri i përzgjedhur nga Rama për President, Çani thotë se kryeministrit do t’i interesonte një profil i tipit Ina Rama.

“Askush nuk e di. Vetë Rama duhet të ketë 2-3 profile, ose 4. Sa më shumë të shtyhet ky bullshit aq më mire për Ramën. Një profil që atij do t’i interesonte, do ishte një profil i tipit Ina Rama. Ose një profil si Besjana Kadare, vajza e Kadaresë. Nëse do jetë burrë s’e kam idenë”.

Më të lexuarat