BREAKING NEWS

Regjistrohen 40 raste të reja me koronavirus, asnjë viktimë në Shqipëri

Regjistrohen 40 raste të reja me koronavirus, asnjë viktimë
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha do të largohet përfundimisht nga Partia Demokratike? Kreshnik Spahiu bën parashikimin e BUJSHËM, zbërthen skenarin e ish-kryeministrit: Do ndodhë në shtator. Uroj që ambasadorja Kim të kuptojë këtë!

Sali Berisha do të largohet përfundimisht nga Partia Demokratike?
x
BREAKING NEWS

“Një ndryshim i madh po vjen”/ Spartak Ngjela lëshon ‘BOMBËN’, zbulon për herë të parë fundin fatal që e pret Sali Berishën pas shpalljes ‘non grata’: Deklarata e Yuri Kim rrugë shpëtimi për Bashën, ja çfarë pritet

“Një ndryshim i madh po vjen”/ Spartak Ngjela lëshon
x
BREAKING NEWS

Vjen momenti i shumëpritur! Mbërrijnë në atdhe 5 gra dhe 14 fëmijë shqiptarë që ishin të ngujuar në kampin e ferrit ‘Al Hol’ në Siri, shoqërohen nga Rama dhe Çuçi (VIDEO)

Vjen momenti i shumëpritur! Mbërrijnë në atdhe 5 gra dhe 14
x

Politike

“Është mashtrues ordiner”/ Haradinaj bën deklaratën e fortë pas takimit Kurti-Vuçiç: Dialogu Kosovë-Serbi po rikthehet në...

“Është mashtrues ordiner”/ Haradinaj bën

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se qasja e Albin Kurtit në procesin e dialogut me Serbinë është e gabuar.

Në një intervistë për KosovaPress, Haradinaj është shprehur se Kurti dëshironte që të shkonte në atë takim vetëm me një pikë, njohjen reciproke me Serbinë. Më tej, ai e ka quajtur Kurtin si mashtrues ordiner, i cili po mashtron popullin e Kosovës.

“Është pikërisht ajo që kemi paralajmëruar rreziku nga mashtruesi Kurti, pra në këtë rast Kurti është mashtrues ordiner dhe po mashtron popullin e Kosovës me një qasje të rrezikshme në dialog, duke mos kërkuar substancën e paraparë për të cilën ne e synojmë dialogun por duke u shpërndarë në tema të panevojshme. Nuk është ky dialog, është humbje kohe dhe mashtrim për Kosovën, pra nuk është fokusimi të çështja kryesore që ka mbet njohja reciproke të cilën e ka theksuar presidenti Biden qartë në letrën e vet”, tha Haradinaj.

Sipas politikanit opozitar, Kurti po e rikthen dialogun në fillim dhe po kërkon të krijojë marrëdhënie të re ekonomike me Serbinë, më të avancuar se nisma e njohur si Mini Shengen.

Haradinaj u shpreh se qasja e Kurtit në dialgun me Serbinë ishte e gabuar dhe se me këtë qasje ai po e rikthen dialogun në fillim. Më tej, Haradinaj u shpreh se Kurti po kërkon që të krijojë marrëdhënie ekonomike me Serbinë.