BREAKING NEWS

COVID-19/ 6 humbje jete dhe 959 raste të reja në 24 orët e fundit në Shqipëri, ja zonat "më të nxehta"

COVID-19/  6 humbje jete dhe 959 raste të reja në 24 orët e
x
BREAKING NEWS

I bëri ftesë për të vizituar Kosovën, Rama i përgjigjet Kurtit: Faleminderit

I bëri ftesë për të vizituar Kosovën, Rama i
x
BREAKING NEWS

“Nuk ka kthim pas”/ Lulzim Basha mban qëndrimin e prerë për përjashtimin nga PD të Berishës dhe lëshon paralajmërimin e fortë: Këta të tre janë fatkeqësia më e madhe për çdo shqiptar!

“Nuk ka kthim pas”/ Lulzim Basha mban qëndrimin e prerë
x
BREAKING NEWS

Albin Kurti i dërgon letër publike Edi Ramës: Le të fillojmë përgatitjet për ...

Albin Kurti i dërgon letër publike Edi Ramës: Le të
x
BREAKING NEWS

Vendim i papritur/ Mbyllet Ambasada Gjermane në Tiranë, anulohen të gjitha takimet. Zbardhet njoftimi zyrtar

Vendim i papritur/ Mbyllet Ambasada Gjermane në Tiranë, anulohen
x
BREAKING NEWS

Trondit Spartak Ngjela, tregon fundin e frikshëm që e pret Sali Berishën: Ndodhet në vështirësi! Aq i fortë është ai, sa kur kishte përballë Ramiz Alinë...

Trondit Spartak Ngjela, tregon fundin e frikshëm që e pret Sali
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim reagon pas takimit me Lindita Nikollën, jep mesazhin e fuqishëm për politikën shqiptare

Yuri Kim reagon pas takimit me Lindita Nikollën, jep mesazhin e
x
BREAKING NEWS

Del dokumenti/ Nga Berisha tek Kryemadhi, deputetët që nuk votuan qeverinë “Rama 3”, ja kush abstenoi (EMRAT)

Del dokumenti/ Nga Berisha tek Kryemadhi, deputetët që nuk votuan
x

Politike

Është një nga vendet skeptike për çështjen negociatave, Holanda jep mesazhin e fuqishëm për Shqipërinë, ja çfarë thotë për SPAK

Është një nga vendet skeptike për çështjen

Holanda është një nga vendet skeptike për çështjen negociatave me Shqipërinë.

Ambasadorja holandeze në Tiranë Guusje Korthals Altes shprehet se po ndjek me vëmendje ecurinë e institucioneve të reja të drejtësisë, sidomos SPAK-ut.

Ajo përshëndet punën e deritanishme të SPAK-ut, por thotë se më shumë përpjekje dhe punë kërkohet në disa çështje të caktuara.

Guusje Korthals Altes foli gjatë prezantimit të një raporti mbi punën e prokurorisë së posaçme të Qendrës për Studime Ligjore dhe Sociale, e mbështetur nga ambasada.

“Në raport thuhet se ka disa çështje ku puna e SPAK është për t’u duartrokitur dhe se ka çështje që ngrenë pikëpyetje të mëdha. Ngritja e pyetjeve të duhuhra është thelbësore për punën e çdo institucioni të përfshirë në luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar”, tha ambasadorja holandeze.

Përforcimi i luftës kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar ka qenë një ndër kushtet e Holandës për çeljen e negociatave me Shqipërinë. Në lidhje me datën për konferencën e parë ndërqeveritare Shqipëri-BE, Holanda thotë se ende nuk e ka marrë një vendim, ndërkohë që do të shihet nëse puna e SPAK do të mjaftojë që ky vend të japë dritën jeshile.