BREAKING NEWS

7 besnikë të Sali Berishës me dosje spiuni pritet të përjashtohen nga politika, kreu i “Foltores” nis kërcënimet ndaj deputetëve të PD që kanë paralajmëruar votimin e nismës së dekomunistizimit

7 besnikë të Sali Berishës me dosje spiuni pritet të
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim mesazh Ramës, deklaron se institucionet shqiptare janë të dobëta dhe asgjë nuk është e garantuar, kërkon nga qeveria që të zgjedhë se cilën rrugë do ndjekë, me Perëndimin apo me Lindjen

Yuri Kim mesazh Ramës, deklaron se institucionet shqiptare janë
x
BREAKING NEWS

Prag lufte, ndizet “fuçia e barutit” që mund ta hedhë në erë Evropën, Dodik kërkon të instalojë në Ballkan skemën që po përdor Vladimir Putini në Ukrainë

Prag lufte, ndizet “fuçia e barutit” që mund ta
x
BREAKING NEWS

Shpërthimet në gazsellës alarmojnë NATO, blindohet Norvegjia me trupa ushtarake

Shpërthimet në gazsellës alarmojnë NATO, blindohet Norvegjia
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e vështira për Serbinë, nis plani gjerman për të ndryshuar politikën me “dy karrige” të Vuçiçit, këshilltari i Scholz “zbarkon” në rajon, del jashtë loje dhe “Ballkani i Hapur”

Fillojnë ditët e vështira për Serbinë, nis plani
x
BREAKING NEWS

Putin mund të sulmojë kabllot nënujore të internetit, ja pika ku mund të shpërthejë “Lufta e Tretë Botërore” që do të përfshijë Rusinë dhe NATO

Putin mund të sulmojë kabllot nënujore të internetit, ja
x
BREAKING NEWS

Bota nën alarm, Putin hap rrugën për përdorimin e armëve bërthamore, shpall zyrtarisht aneksimin e 4 rajoneve të pavarura të Ukrainës, SHBA e paralajmëron për pasoja katastrofike

Bota nën alarm, Putin hap rrugën për përdorimin e
x
BREAKING NEWS

Henry Kissinger: Putin ka humbur, ne e mundim dhe në luftën bërthamore, ja si duhet të kundërpërgjigjet NATO

Henry Kissinger: Putin  ka humbur, ne e mundim dhe në luftën
x

Politike

“Është një xhelat i vërtetë”, ish-Presidenti Meta paralajmëron Ramën: Do të përdorim ligjet e tij për të...

“Është një xhelat i vërtetë”,

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, gjatë takimit me strukturat e PL, ka paralajmëruar kryeministrin Edi Rama se me ligjet që ai vetë ka nxjerrë do ta ndëshkojnë. Ish-kreu i shtetit tha se Rama nuk ndihmon dot asnjë person sipas ligjit, po e ka kënaqësi t’i mbajë peng.

Po ashtu Meta akuzoi Ramën se ka betonizuar jo vetëm Tiranën, por të gjithë Shqipërinë, duke thënë se e ka alergji gjelbërimin.

“Po kur i mori të gjitha në dorë ky, ça i bëri teatrit?! Me të qeshur ai ëë..ashtu ta ketë në mes të ditës. Me të qeshur dhe më ngjeshur. Me drejtësi e me ligj do t’ja bëjmë ne atij, me ligjet e tij. Ligjet e tij, ato do përdorim ne. Por ky është raporti i tij me Tiranën, me krenarinë e Shqipërisë.

Ai nuk ndihmon asnjë njeri duke respektuar ligjin, sepse e ka kënaqësi ti mbajë peng. Këtë e ka trashëguar nga paraardhësit e tij, pale ai të ndihmojë një njeri që shkel ligjin. Ai bën namin. Kjo është në kurriz të të gjithë Shqipërisë. Ka alergji të paparë nga gjelbërimi. Shikoni ca i ka bërë Tiranës dhe Durrësit, është armiku i gjelbërimit. Ka asgjësuar të gjitha korridoret ajrore të Tiranës, e ka kthyer në një qytet që vret shëndetin e njerëzve.

Është një xhelat i vërtetë. E  nisi me vjedhjen e fasadave të këtyre ministrive dhe po e mbyll me këto të incdeneratorëve. Ai i shkreti me 7 fëmijë ishte dënuar, ai tjetri pse nuk paguante dot energjinë i dha fund jetës. Ama këta oligarkët, shokët e këtij bëjnë çfarë të duan. Për këta edhe kur janë nën hetim del qeveria garantë duke dhënë kredi, sepse është ky atje nga prapa”, tha Meta.

 

Më të lexuarat