BREAKING NEWS

Mbi 2 mijë testime! Zbardhen të dhënat e fundit, ja sa raste të reja me COVID u regjistruan në 24 orët e fundit në Shqipëri

Mbi 2 mijë testime! Zbardhen të dhënat e fundit, ja sa raste
x

Politike

"Është turp të flasësh kështu!", Arben Pëllumbi përplaset ashpër me avokatin e njohur

"Është turp të flasësh kështu!", Arben

Arben Pëllumbi, deputet PS-së dhe, Sekretari për Çështjet Ligjore në PD Çlirim Gjata janë përplasur teksa ky i fundit rendiste akuza përkundrejt mazhorancës për integrimin e Shqipërisë në Bashkimin Europian.

Pjesë nga debati në Vizion Plus

Çlirim Gjata: Çështja është për problemet e brendshme që vjedhim zgjedhjet, bashkëpunimi me krimin e organizuar dhe oligarkët që kanë kapur ekonominë, mafia e drogës, trampolina e kokainës në Europë jemi bërë, mbushja e Shqipërisë me hashash, përgjimet që nxori gazeta Bild, mungesa e institucioneve.

Pëllumbi: Si ka mundësi të flisni kështu për vendin tuaj. Po mirë mo gjithë kjo droga e madhe që u bën ka trampolinë tek ne ku shkon? Po ajo Europa është ajo që s’po na pranon ne. Po, pse në Amerikë nuk ka drogë? Nuk ka krim të organizuar? Nuk ka korrupsion? Po, pse e tregoni me gisht vendin tuaj se është turp.

Më të lexuarat