BREAKING NEWS

Meta shpërthen ndaj Ramës, i kujton kohën kur ishte kryebashkiak: Më qepej nga prapa si xhol dhe…

Meta shpërthen ndaj Ramës, i kujton kohën kur ishte kryebashkiak:
x
BREAKING NEWS

E frikshme/ Bie rrufeja në Berat, shkrumbohet shtëpia, zjarrfikësit shpëtojnë mrekullisht...

E frikshme/ Bie rrufeja në Berat, shkrumbohet shtëpia,
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tragjike në Himarë, Spartak Ngjela plas deklaratën e fortë për ish-efektivin e policisë: Na del të jetë...

Ngjarja tragjike në Himarë, Spartak Ngjela plas deklaratën e
x
BREAKING NEWS

Ndryshim drastik i temperaturave, çfarë pritet të ndodhë me motin ditën e nesërme

Ndryshim drastik i temperaturave, çfarë pritet të ndodhë
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon emrat e bujshëm që janë hequr qafe nga politika dhe i nxjerr në shesh të gjitha: Azem Hajdari më tha se ‘o do ta vras Berishën, o do më vrasë’, Ilir Meta donte të ekzekutonte Becchettin për 2  milionë euro, ja si e helmuan me kafe amb...

Frrok Çupi zbulon emrat e bujshëm që janë hequr qafe nga
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Dy shpërthime në Tiranë/ I vendoset eksploziv dy banesave, policia zbardh detaje

Çfarë po ndodh? Dy shpërthime në Tiranë/ I vendoset
x
BREAKING NEWS

Shtohen telashet për Ilir Metën, Kuvendi i kërkon Autoritetit të Dosjeve të publikojë emrat e ish-sigurimsave që janë pjesë e Administratës Publike

Shtohen telashet për Ilir Metën, Kuvendi i kërkon Autoritetit
x

Politike

“Është vrasje me dashje”, Spartak Ngjela plas deklaratën e fortë për ngjarjen që tronditi Shqipërinë

“Është vrasje me dashje”, Spartak Ngjela plas

Avokati Spartak Ngjela e cilëson si vrasje me dashje, ngjarjen e ndodhur në Potam të Himarës disa ditë më parë, ku një 7-vjeçare u përplas për vdekje nga një skaf.

Në një intervistë për “Euronews Albania”, Ngjela u shpreh se duhet ashpërsuar kodi penal, pasi ka një rritje të kriminalitetit në Shqipëri.

“Është vrasje me dashje, nuk është vrasje nga pakujdesia. Duhet ashpërsuar kodi penal. Parandalimi është në funksion të masës së dënimit. Pse është rritur kriminaliteti në Shqipëri? Krimi paguan pushtetin gjyqësor dhe del jashtë. Është ashpërsimi i goditjes penale që krijon parandalimin. Është gjëja kryesore parandalimi”, theksoi ai.

Dje u zhvillua një protestë për vdekjen e 7-vjeçares, ku qytetarë të shumtë protestuan para godinës së Ministrisë së Brendshme, Kryeministrisë dhe më pas Presidencës.

Ata deklaruan se të hënën e 8 gushtit do të zhvillohet sërish një protestë para godinës së Kryeministrisë.

Më të lexuarat