BREAKING NEWS

Spartak Braho 'kap mat' Metën: Kjo që po bën presidenti s’ka ndodhur në asnjë vend të botës!

Spartak Braho 'kap mat' Metën: Kjo që po bën presidenti
x

Politike

Shtohen ‘ethet’ e listës së kandidatëve në Partinë Demokratike, vjen surpriza e parë nga Basha: Aktori i njohur pjesë e garës për Shkodrën

Shtohen ‘ethet’ e listës së kandidatëve në

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka njoftuar se ditën e sotme në orën 20:00 do të mbahet mbledhja e PD-së. Pritet që pas mbledhjes të dorëzohet në KQZ edhe lista përfundimtare e kandidatëve për deputetë që pritet të garojnë në zgjedhjet e 25 Prillit.

Pas mbledhjes së kryesisë do të mbahet dhe mbledhja e Këshillit Kombëtar, ku për shkak të masave anti-Covid do të zhvillohet online.

Mësohet se në krye të qarkut të Tiranës do të jetë vetë kryetari Lulzim Basha, i cili nuk do të shfrytëzoje mundësinë për të kandiduar në disa qarqe.

Lista e PD-së nuk pritet të ketë emra surprizë, me përjashtim të kandidimit të aktorit Julian Deda në qarkun e Shkodrës, pozicioni i të cilit në listë nuk është bërë ende i ditur. 

Më të lexuarat