Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Shtyhet për në 14 korrik shqyrtimi i kërkesës së Ina Ramës

Shtyhet për në 14 korrik shqyrtimi i kërkesës së Ina Ramës

Postuar: 10/07/2014 - 13:45

Gjykata Administrative ka shtyrë shqyrtimin e kërkesës për rikthimin në punë si gjykatëse në Gjykatën e Apelit të ish kryeprokurores In Rama. Kërkesa është shtyrë për në datën 14 korrik 2014.
 
“U dhanë konkluzionet përfundimtare dhe u shty vendimi në datën 14 korrik. Ne kërkojmë të pranohet kërkesë-padia e Ina Ramës. Gjykata e futi procesin në një rreth vicioz. Gjykata punoi me dy standarde. Përfaqësuesja e KLD-së do mbrojë vendimin KLD-së. Vendimet e KLD janë cik në sinkron me vendimet e Gjykatës. Ne kemi argumentuar pse Ina Rama duhet të vendoset gjyqtare pranë Gjykatë së Apelit. Unë diskutoj vendimin e KLD-së vetëm në lidhje me Ina Ramën. Vendimin KLD-së për Ina Ramën do e përkufizoja antiligjor, të pa drejtë, ”u shpreh avokati i Ina Ramës për mediat. 
 
Ish-kryeprokurorja, Ina Rama ka dorëzuar në Gjykatën Administrative një padi ndaj Këshillit të Lartë të Drejtësisë. Padia është bërë për shkak se KLD rrëzoi kërkesën e Ina Ramës për pocizionin e punës si gjykatëse në Gjykaten e Apelit . 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 07/12/2019 - 23:58

Pas deklaratave të presidentit serb Aleksandar Vuçiç që tha për mediat serbe ka thënë se Masakra e Reçakut është mashtrim duke shtuar se do të përsërisë çdo ditë se ky është një krim i fabrikuar.

Postuar: 07/12/2019 - 23:09

Analisti i njohur i çështjeve ndërkombëtare dhe kombëtare Ilir Kulla i ftuar në emisionin “

Postuar: 07/12/2019 - 20:22

Raportuesja për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Izabel Santos shprehet se Shqipëria duhet të

Postuar: 07/12/2019 - 19:40

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka hodhur akuza të forta në drejtim të kryeministrit Edi Rama.

Postuar: 07/12/2019 - 19:09

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka folur për fatkeqësinë natyrore të tërmetit të 26 nëntorit

Postuar: 07/12/2019 - 18:47

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e ftuar në emisionin “ Kjo Javë” u pyet për ftes

Postuar: 07/12/2019 - 18:39

Kryetarja e LSI, Monika Kyemadhi e ftuar në emisionin “Kjo Javë” tregoi si e përjetoi