Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Shtypi i ditës, titujt kryesorë, 11 nëntor 2015

Shtypi i ditës, titujt kryesorë, 11 nëntor 2015

Postuar: 11/11/2015 - 09:22

Titujt kryesorë të gazetave:

"SOT", 1. BE forcon kushtet, pa arrestimin e Berishës dhe ish-ministrave të tij nuk hapen dyert e integrimit për Shqipërinë. 2. Fatos Klosi: Dorëheqja e Naços mesazh për ndryshime të tjera. Spartak Braho: Brenda dhjetorit kabineti "Rama" do përmbyset. 3. Panik në qeveri pas shkarkimit të Naços, Rama thërret në zyrë Tahirin, Beqajn, Gjermenin dhe drejtorët kryesorë, në pikëpyetje fati  i 3 ministrave.

"PANORAMA", 1. Flet Ilir Meta: Dorëheqja, LSI del hapur për ndryshime në Qeveri. 2. BE s'hap negociatat: Krimi i organizuar në sektorin publik. 3. Gjendet i vdekur i ati i Franc Konomit, flet e shoqja: E kanë vrarë, si e gjeta të gjakosur.

"SHEKULLI", 1. Shqipëria kalon provën e FMN. 2. Ngjela: Enveri nuk donte një disident si Kadareja.

"SHQIPTARJA", 1. Lidhja e shkrimtarëve/ Dosja e Sigurimit për intrigat dhe thashethemet. 2. Rriten pensionet, ja kategoritë që marrin shtesë 4%.

"SHQIP", 1. Europa ngel në klasë Shqipërinë. 2. Trojet e Aldo Bares në Karavasta jepen me qira. 3. Nëna e Franc Konomit: Im shoq me gjak në kokë.

"GAZETA SHQIPTARE", 1. Ndryshimet në qeveri/ Vraho i LSI: Përmirësime të tjera. 2. Namik Dokle: Njerëzit ikin për bukën e gojës, ka hendek të pasur-të varfër.

"TEMA", 1. Kritikat e Komisionit Evropian/ Korrupsioni, kryefjala e raportit të progresit të këtij viti për Shqipërinë. 2. Ngjela: Kadare ka qenë në luftë, e shpëtoi talenti.

"DITA", 1. Kafet e Nexhmijes dhe kullat e Viçidolit. 2. Moikom Zeqo: Letër kryeredaktorit (dhe miqve) për sëmundjen time.

"MAPO", 1. Dorëheqja e Naços/ Meta kërkon ndryshime të tjera, Rama: Reforma në drejtësi s'ndalet. 2. FMN: Lufta ndaj informalitetit të bëhet me drejtësi. Arrihet marrëveshja. 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 05/12/2019 - 15:13

Kryeministri Edi Rama në foltoren e Kuvendit, ku po diskutohet pr/buxheti i vitit 2020 tha se rrënojat e pallateve dhe godinave të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit do të përdoren për të mbyllur fushën Porto Romanos

Postuar: 05/12/2019 - 14:37

Kryeministri Edi Rama së bashku me komisionerin e BE Janez Lenarčič, ishin sot në Vorë ku inspekt

Postuar: 05/12/2019 - 14:25

 Ish-deputeti i PD, Genc Pollo e ka vënë para përgjegjësisë kryeministrin Edi Rama me një py

Postuar: 05/12/2019 - 14:17

Me tone të forta, deputeti i opozitës së re Lefter Maliqi ka shpërthyer në akuza ndaj qeverisë &l

Postuar: 05/12/2019 - 14:01

Deputeti Kujtim Gjuzi ka deklaruar se rrogën e muajit Dhjetor nuk do ta tërheqë por do ta çojë në