BREAKING NEWS

Banesa në Gjirokastër u përfshi nga flakët, ndërron jetë e mitura

Banesa në Gjirokastër u përfshi nga flakët, ndërron
x
BREAKING NEWS

E veshur kuq e zi, ambasadorja e SHBA jep mesazhin e FUQISHËM nga Vlora: Asgjë nuk mund të na ndalojë

E veshur kuq e zi, ambasadorja e SHBA jep mesazhin e FUQISHËM nga Vlora:
x
BREAKING NEWS

Varianti Omicron, "simptoma të pazakonta", si ta njohim dhe kush ndërmerr rreziqe të mëdha, dëshmitë e para

Varianti Omicron, "simptoma të pazakonta", si ta njohim dhe kush
x
BREAKING NEWS

“Më në fund”, Spartak Ngjela del me mesazhin, paralajmëron momentin e shumëpritur nga shqiptarët: Është koha që kërkon shpagimin moral ndaj gjithkujt që...

“Më në fund”, Spartak Ngjela del me mesazhin,
x
BREAKING NEWS

“Isha atje edhe unë”, Kreshnik Spahiu publikon pamjet emocionuese dhe jep mesazhin e FUQISHËM

“Isha atje edhe unë”, Kreshnik Spahiu publikon pamjet
x
BREAKING NEWS

Aksidenti në Rinas/ Humb jetën pacientja që po transportohej drejt Tiranës, reagon Policia

Aksidenti në Rinas/ Humb jetën pacientja që po transportohej
x
BREAKING NEWS

“I kam parë me sy vetë disa herë”/ Ish-ambasadori i njohur plas ‘bombën’ për Presidentin: Ja si Ilir Meta vidhte lekët me thasë!

“I kam parë me sy vetë disa herë”/ Ish-ambasadori i
x
BREAKING NEWS

Aksidenti me eskortën e Berishës/ Ngjarja merr një tjetër kthesë, kamerat e sigurisë rrëzojnë truprojën dhe zbulojnë të vërtetën, hidhet dritë mbi atë çfarë ndodhi në orët e vona

Aksidenti me eskortën e Berishës/ Ngjarja merr një tjetër
x

Politike

“Si çiftet që ndahen në gjyq”, Kadilli tregon çfarë do të ndodhë me përplasjen Basha-Berisha dhe paralajmëron fundin tragjik të PD-së

“Si çiftet që ndahen në gjyq”, Kadilli tregon

Fatbardh Kadilli është i mendimit se konflikti mes Bashës dhe Berishës nuk do të prodhojë një unifikim, por dy Parti Demokratike.

Kadilli i paralajmëroi nga studio e "Breaking" përçarjen më dysh të PD-së, në atë të të pakënaqurve nga Basha dhe asaj të servilëve të kryetarit aktual.

"PD është futur në një krizë të thellë, se Basha do përpiqet të mbajë vulën, ndërsa Berisha kërkon të mbledhë të pakënaqurit dhe njerëzit që janë pro tij. Është në zgrip, dhe në këtë rast duan të shkojnë te Berisha, kush do të ndryshojë PD shkon. As Basha dhe  as Berisha nuk janë zgjidhja, që të dy do marrin nga një copëz partie. Që të dy shkojnë si çifte që ndahen, nëse do të copëtohet asnjë nuk e drejton, nuk ekziston emri", tha Kadilli.

Ai theksoi se demokratët duhet t’i kërkojnë dorëheqjen Bashës, të hapet gara zgjedhjen kryetarit.