BREAKING NEWS

Genc Burimi: Amerikanët mund ta çojnë Ramën në SPAK, nëse Kraja nis goditjen e Berishës dhe Metës rrezikohet të ketë destabilitet

Genc Burimi: Amerikanët mund ta çojnë Ramën në SPAK,
x
BREAKING NEWS

Paralajmërimi i “Homeland Justice”: Kemi hakeruar dokumente sekrete, së shpejti qeveria e Shqipërisë do të ekspozohet

Paralajmërimi i “Homeland Justice”: Kemi hakeruar dokumente
x
BREAKING NEWS

Abazoviç lëshon deklaratën e fortë: U bëj thirrje atyre që synonin të ma ‘hiqnin kokën’, të përshpejtojnë

Abazoviç lëshon deklaratën e fortë: U bëj thirrje
x
BREAKING NEWS

“Dëshmia më e qartë se Policia e Shtetit ishte vënë në dispozicion të bandës së drogës”, Alibeaj reagon ndaj arrestimit të ish-shefit të policisë: Trafiku bëhej me bekimin e kryeministrit dhe ekzekutohej nga Saimir Tahiri

“Dëshmia më e qartë se Policia e Shtetit ishte
x
BREAKING NEWS

Policia e kërkonte që prej 2017/ Zbardhen detaje të reja nga arrestimi, ja ku ishte fshehur fshehur për 5 vite ish-shefi i policisë që u arratis nga Muriqani

Policia e kërkonte që prej 2017/ Zbardhen detaje të reja nga
x
BREAKING NEWS

Emri/ I përfshirë në trafikun e drogës së Habilajve, arrestohet në Berat ish-shefi i Policisë së Dhërmiut

Emri/ I përfshirë në trafikun e drogës së Habilajve,
x
BREAKING NEWS

“Personazhe të njohur, të majtë e të djathtë do të jenë subjekt i drejtësisë”, paralajmërimi i fortë i Vangjelit: ‘Moti politik’ do të bëhet shumë më i nxehtë në shtator

“Personazhe të njohur, të majtë e të djathtë do
x
BREAKING NEWS

“Ngjarje që ka vënë në dilemë dhe vështirësi të madhe policinë”, Klodiana Lala zbardh detaje të reja nga humbja e kontakteve me Martinajn: Ja cilat janë tre zonat që po hetohen

“Ngjarje që ka vënë në dilemë dhe
x

Politike

Si do arrini ta rrëzoni Ramën? Sali Berisha zbulon planin e tij

Si do arrini ta rrëzoni Ramën? Sali Berisha zbulon planin e tij

Ish-kryeministri Sali Berisha denoncoi sot se Edi Rama ka nisur që tani punën për blerjen e zgjedhjeve të ardhshme, duke zbritur në terren inspektorët e zonave. Berisha tha se zgjedhjet nuk do të vidhen më, për shkak se e gjithë opozita do të jetë në këmbë për garantimin e votave.

Sa i takon sistemit të drejtësisë, Berisha akuzoi se po vepron shumë me vonesë, dhe se e gjithë qeveria e Ramës është përlyer ne aferën e inceneratorëve.

Si do të arrini që të rrëzoni Ramën kur keni drejtësinë kundër, a keni besim se do të ketë zgjedhje të lira?

Berisha: Revolta, drejtësia dhe shteti ligjor, janë mekanizma institucionale, kushtetues më efikas për parandalimin e revoltave. Asgjë nuk nxit revoltën më shumë sesa bllokimi i drejtësisë, këtë po e bën Edi Rama nuk po e bën opozita.

Populli kërkon ndëshkimin e Edi Ramës dhe qeveritarëve të tij me firma dhe me dokumente. Nuk ka më opozitë që të mbyllë sytë përpara këtyre akteve, është e vonuar, ka persona që kanë bërë 289 statuse për aferën e djegësave. Për këtë qeveria do të japë llogari përpara qytetarëve.

Që tani inspektorët e zonave kanë nisur fushatën elektorale, por po bën një reagim fatal, është shpallur armik për votën. Ai le të vazhdojë, dhe ne të vazhdojmë me mënyrat tona.

Më të lexuarat