BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë informon qytetarët: Ja si paraqitet situata epidemiologjike në vend

Ministria e Shëndetësisë informon qytetarët: Ja si paraqitet
x
BREAKING NEWS

“Le të shohim nga e ardhmja”, Edi Rama jep lajmin nga Egjipti: Ja çfarë do të ndodhë së shpejti

“Le të shohim nga e ardhmja”, Edi Rama jep lajmin nga Egjipti:
x
BREAKING NEWS

Edi Rama pritet me ceremoni shtetërore në Egjipt, nënshkruhen tre marrëveshjet e rëndësishme

Edi Rama pritet me ceremoni shtetërore në Egjipt, nënshkruhen tre
x
BREAKING NEWS

Plas skandali/ Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis botërorin. Ja çfarë ka ndodhur në kufi

Plas skandali/ Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis
x
BREAKING NEWS

Vendimi hyn menjëherë në fuqi/ Emërohet drejtori i Përgjithshëm i Tatimeve, kush është emri i njohur që i besohet posti i rëndësishëm

Vendimi hyn menjëherë në fuqi/ Emërohet drejtori i
x
BREAKING NEWS

Projekti/ Sekuestrohen pasuritë që kalojnë 2-fishin e të ardhurave, ja pronat që zotërojnë politikanët shqiptarë, nga Meta e Berisha, te Rama, Basha e deputetët

Projekti/ Sekuestrohen pasuritë që kalojnë 2-fishin e të
x
BREAKING NEWS

Zbardhet qarkorja, PD rrëzon Berishën: Topalli, Imami dhe gjithë “garda e vjetër” u përjashtuan prej tij, “Foltoren” po e përdor si mjet shantazhi

Zbardhet qarkorja, PD rrëzon Berishën: Topalli, Imami dhe gjithë
x
BREAKING NEWS

Shkarkimi i Metës pa afat, seanca në Kushtetuese nuk parashikohet as në nëntor, presidenti vijon luftën në prapaskenë

Shkarkimi i Metës pa afat, seanca në Kushtetuese nuk parashikohet as
x

Politike

Si e shikoni ftesën e Ramës për bashkëpunim me Lulzim Bashën? Dashamir Shehi flet hapur dhe ka një sugjerim

Si e shikoni ftesën e Ramës për bashkëpunim me Lulzim

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi e shikon ftesën e kryeministrit Edi Rama për bashkëpunim me Lulzim Bashën, si një diversion.

Si e shikoni ftesën e Ramës për bashkëpunim për Lulzim Bashën?

Unë e shikoj si diversion. Duhet të vendosim konturet e bashkëpunimit, si për shembull Kushtetutën, reformën zgjedhore, reformën territoriale. Bashkëpunimi është që ne si opozitë të përcaktojmë perimetrin politik dhe projektin tonë politike, me propozime konkrete. Kjo është formula për bashkëpunim.

A do të jetë vota juaj pro zgjatjes së vettingut?

Sigurisht por Kushtetuta duhet ndryshuar në bllok. Unë gjykoj se bashkë me sistemin e drejtësisë duhen bërë edhe disa ndryshime të tjera që Rama i shkeli. Ky është mendimi im. S'mund të jetë më Presidenti i Republikës një 'kukull' politike.

Më të lexuarat