BREAKING NEWS

Mblidhet Bordi i Transparencës, ulet çmimi i naftës dhe benzinës

Mblidhet Bordi i Transparencës, ulet çmimi i naftës dhe
x
BREAKING NEWS

Kryeministri i Spanjës bojkoton Samitin e BE në Tiranë, zbardhet shkaku kryesorë, dyshohet se biznesmeni i njohur...

Kryeministri i Spanjës bojkoton Samitin e BE në Tiranë, zbardhet
x
BREAKING NEWS

"Hajde ta vallëzojmë vallen e Rugovës"/ Borrell filmon performancën, ja veprimi që bën Vuçiç (FOTO)

"Hajde ta vallëzojmë vallen e Rugovës"/ Borrell filmon
x
BREAKING NEWS

Kur do të anëtarësohet Shqipëria në BE? Michel jep shpresë: Nuk duhet pritur fundi

Kur do të anëtarësohet Shqipëria në BE? Michel jep
x
BREAKING NEWS

Dhuna ndaj Berishës, vjen reagimi i menjëhershëm i OSBE: Të shmangen spekulimet dhe...

Dhuna ndaj Berishës, vjen reagimi i menjëhershëm i OSBE: Të
x
BREAKING NEWS

“85 mln euro mbështetje buxhetore”/ Von der Leyen jep lajmin e mirë për Shqipërinë

“85 mln euro mbështetje buxhetore”/ Von der Leyen jep lajmin e
x
BREAKING NEWS

Pse u zgjodh Tirana për Samitin? Presidenti i KE zbulon arsyen

Pse u zgjodh Tirana për Samitin? Presidenti i KE zbulon arsyen
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha u sulmua në protestë, mediat e huaja i bëjnë jehonë goditjes së liderit të PD-së

Sali Berisha u sulmua në protestë, mediat e huaja i bëjnë
x

Politike

Si janë marrëdhëniet mes PL-së dhe PD-së? Përgjigjet Kryemadhi: Ja si duhet të dalë opozita në zgjedhje

Si janë marrëdhëniet mes PL-së dhe PD-së?

Ish-kryetarja Monika Kryemadhi ka folur në lidhje me marrëdhëniet e Partisë së Lirisë dhe Partisë Demokratike.

Ajo e ka quajtur marrëdhënie normale, teksa ka folur dhe për kandidatët, ku ka thënë se opozita duhet të dalë me një kandidat të përbashkët, përballë atij të PS.

“Atë që unë shikoj dhe ndjej marrëdhëniet janë normale dhe të mira. Sigurisht se kush partinë ka axhendën e saj. Marrëdhënia ka të bëjë me zgjedhjet lokale.

Në kundëvështrimitn tim nëse opozita nëse nuk është e kapur duhet të dalë me një kandidat. Qytetarët shikojë dhe kërkojnë një opozitë të vërtetë. Zgjedhjet e 25 prillit zgjënjyen qytetarët.

A do jenë me primare apo pa primare kjo nuk ka më mundësi. Opozita duhet të ketë një kandidat përballë atij të rilindjes. Cdo minutë që ne vonohemi i shërben qeverisë dhe Edi Ramës” tha Kryemadhi për “Kjo Javë.