Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Si mund të largohet Edi Rama? Astrit Patozi jep përgjigjen e prerë

Postuar: 11/07/2019 - 20:32

Koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi u pyet se si mund të largohet Edi Rama nga pushteti dhe për këtë tha se ka vetëm një mënyrë.

Patozi tha:

“Përveç se me zgjedhje me ça mënyre tjetër do largohet. Rama ka dy rrugë për t’u larguar, ose do ikë vetë që po të kishte këtë lloj koshience që nuk e ka. Ai ka vetëm një mënyrë që të ikë me votë. Në çastin që ti përgatit për arsyet e tua që janë për të ruajtur pozicionin e kryetarit në parti apo për të shtyrë në kohë një rezultat që ti beson se nuk është ai që pret se tre humbje radhazi nuk durohen, edhe sigurisht që këto e prishën fare ekuilibrin dhe jemi sot në një situatë gati qesharake. Kur njëra palë nuk lëviz dot nga obeziteti, nga mbipushteti dhe pala tjetër nuk çohet në këmbë se nuk ka fare pushtet. Përgjegjësi të madhe ka vetë se e ka lëshuar vetë, pa luftë”.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 13/11/2019 - 21:34

Deputeti socialist Taulant Balla i pyetur për rastin Kajmaku tha se qofsh edhe deputet apo kryetar bashkie duhet të mbash përgjegjësi personale.

Postuar: 13/11/2019 - 21:24

Gjatë konferencës për shtyp pak minuta më parë, Presidenti Ilir Meta u pyet se kur do të shpërnda

Postuar: 13/11/2019 - 21:19

Kreu i grupit parlamentar i PS, Taulant Balla ka sulmuar presidentin Ilir Meta në lidhje me zgjed

Postuar: 13/11/2019 - 21:14

Gjatë konferencës me gazetarët, Ilir Meta u pyet nëse ka frikë nga shkarki tani që Gjykata Kushte

Postuar: 13/11/2019 - 21:05

Presidenti Ilir Meta tha se nuk ka afat kushtetues për Presidentin në lidhje me kohën që duhet pë

Postuar: 13/11/2019 - 21:03

Në një konferencë për media me gazetarët, Meta tha se kandidatët për Kushtetuesen janë të paracak

Postuar: 13/11/2019 - 20:57

Presidenti Ilir Meta i quajti qesharake interpretimet se i ka mbaruar afati kreut të shtetit sa i