Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Si mund të thoshte Macron ‘PO’?”/ Monika Kryemadhi: Për këtë arsye presidenti francez refuzoi hapjen e negociatave!

Postuar: 17/10/2019 - 22:45

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi tha se presidenti Macron  nuk mund të thotë “po” për hapjen e negociatave të Shqipërisë me BE sepse në 2018 azilkërkuesit shqiptarë kanë qenë kusht.

“Si mund të thonte po Macroni kur ne sot miratojmë me votë krijimin e Korporatës së Investimeve Shqiptare? Si mund ata të thonë po? Si mund të thotë Macron PO kur në 2018 kusht kanë qenë azilkërkuesit? Shqiptarët ikin nga Shqipëria se nuk kanë bukë të hanë”, u shpreh Kryemadhi në Opinion.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/11/2019 - 19:00

Pak orë më parë Departamenti i Shtetit Amerikan për VOA reagoi ndaj Ilr Metës dhe tha  se “është në dijeni” të komenteve të Presidentit ndaj ambasadës së Shteteve të Bashkuara dhe diplomatëve amerikan

Postuar: 22/11/2019 - 18:59

Presidenti i Republikës Ilir Meta, në një konferencë të paralajmëruar për mediat, tha se vija e k

Postuar: 22/11/2019 - 18:51

Zëdhënësja e BE-së, Maja Koçijançiç, ka reaguar ashpër mbi deklaratën e Presidentit Ilir Meta, i

Postuar: 22/11/2019 - 18:49

Pas më parë në një reagim për VOA, Departamenti i Shtetit tha se “është në dijeni” të

Postuar: 22/11/2019 - 18:41

Nënkryetari i LSI Petrit Vasili, shkruan në Facebook se DASH e dëshmoi edhe njëherë se qëndron në

Postuar: 22/11/2019 - 18:34

Ish deputeti i PD-së, Tritan Shehu ka komentuar situatën dhe përplasjet që po ndodhin për Gjykatë

Postuar: 22/11/2019 - 18:22

Në një intervistë për “Der Spiegel”, Presidenti i Serbisë, Vuçiç deklaroi se ka rënë