Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Si një aktor kryesor i ke goditur me thikë në shpinë", Carl Bildt sulmon sërish presidentin Macron

Postuar: 19/10/2019 - 10:28

Ish-kryeministri i Suedisë, Carl Bildt ka reaguar sërish pas refuzimit të presidentit të Francës, Emmanuel Macron për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Ai shprehet se Macron dje i ka dhënë një goditje të rëndë kredibilitetit të përgjithshëm të BE-së.

"Padyshim që Macron i ka dhënë një goditje të rëndë kredibilitetit të përgjithshëm të BE-së, si një aktor me rëndësi për stabilitetin e Evropës. Në rajonin ku duhej të provonte fuqitë e tij, tani është goditur me thikë në shpinë."- shkruan Bildt në një postim në Twitter.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 11/12/2019 - 15:47

Ministri i Jashtëm italian Luigi Di Maio sot vizitoi kampin e Vorës ku vizitoi çadrat ku janë strehuar të prekurit nga tërmeti i 26 Nëntorit.

Postuar: 11/12/2019 - 15:36

Në konferencën e përbashkët me ministrin e jashtëm Italian, Luigi Di Maio, i cili ndodhet në një

Postuar: 11/12/2019 - 15:28

Këshilli i Lartë i Prokurorisë do të zhvillojë mbledhjen e ardhshme ditën e enjten datë 12 Dhjeto

Postuar: 11/12/2019 - 14:41

Pas dëshmisë së kreut të KEd, Ardian Dovrani në prokurori dhe deklaratës që dha më pas për mediat

Postuar: 11/12/2019 - 14:16

Prokurori i ri i Përgjithshëm, Olsian Çela ka pasur një vizitë të veçantë sot në zyrën e tij të r

Postuar: 11/12/2019 - 14:16

Lideri historik i Partisë Demokratike Sali Berisha ka kujtuar sot 29-vjetorin e themelimit të kës