BREAKING NEWS

Përballja me Covid-19, ministrja Manastirliu jep lajmin entuziast nga Vlora

Përballja me Covid-19, ministrja Manastirliu jep lajmin entuziast nga Vlora
x

Politike

"Si një aktor kryesor i ke goditur me thikë në shpinë", Carl Bildt sulmon sërish presidentin Macron

"Si një aktor kryesor i ke goditur me thikë në

Ish-kryeministri i Suedisë, Carl Bildt ka reaguar sërish pas refuzimit të presidentit të Francës, Emmanuel Macron për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Ai shprehet se Macron dje i ka dhënë një goditje të rëndë kredibilitetit të përgjithshëm të BE-së.

"Padyshim që Macron i ka dhënë një goditje të rëndë kredibilitetit të përgjithshëm të BE-së, si një aktor me rëndësi për stabilitetin e Evropës. Në rajonin ku duhej të provonte fuqitë e tij, tani është goditur me thikë në shpinë."- shkruan Bildt në një postim në Twitter.

 

Më të lexuarat