Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Si po qëndron Rama në pushtet? Numri 2 i PD e lëshon gojën keq dhe nxjerr prapaskenat: Këta opozitarë që i ka blerë i...

Postuar: 12/06/2019 - 13:19

Ish-deputeti i PD, Edi Paloka thotë se kryeministri Edi Rama ka qenë gjithë jetën e tij një dështak me ego dhe ambicie të mëdha.

'Nëse ka një fushë ku një dështak si Rama, ka rezultuar vërtet i suksesshëm, është ajo e korruptimit dhe blerjes dhe kjo është provuar që nga momenti kur ai mori drejtimin e PS. Rama është pa asnjë diskutim personazhi më i korruptuar në Evropë në aspektin aktiv dhe pasiv. Sot vështirë se ka njeri në Shqipëri që nuk e di dhe nuk e ka parë me sy këtë të vërtet', shkruan Paloka.

Postimi i plotë:

Si i poshtron Rama vete ata qe ka blere!

Rama ka qene gjithe jeten e tij nje deshtak me ego dhe ambicje te medha. Gjate regjimit tentoi te behej artist dhe sportist, sepse artistet dhe sportistet ishin ne ate kohe njerzit me te njohur e me popullaritet. Deshtoi me te dyja, pavarsisht se Kristaqi , antar i Presidiumit te Kuvendit Popullor, beri cfare kishte ne dore. Deshtoi me pas ne cdo aspekt social...Kush ka jetuar ne Tiranen e vogel te para ‘90 i di te gjitha keto.

Por...sot e kemi kryeminister !!! Si ka mundesi qe nje i paafte, deshtak, asocial , perdorues droge e me probleme te renda te shendetit mendor, jo vetem eshte kryeminister , po ka qendruar ne pushtet me shume se cdo politikan tjeter?!

Ne se ka nje fushe ku nje deshtak si Rama, ka rezultuar vertete i suksesshem , eshte ajo e korruptimit dhe blerjes dhe kjo eshte provuar qe nga momenti kur ai mori drejtimin e PS. Rama eshte pa asnje diskutim personazhi me i korruptuar ne Evrope ne aspektin aktiv dhe pasiv . Sot veshtire se ka njeri ne Shqiperi qe nuk e di dhe nuk e ka pare me sy kete te vertete.

Po ajo qe dua te theksoj ne kete “vezhgim” eshte menyra se si ai sillet me ata qe korrupton.

Rama ata qe blen i poshtron vete, ka qejf. I shtrydh deri ne fund , i perdor deri ne diskretitim madje edhe kur nuk ka nevoje.

Per te nuk ka rendesi se cfare je, deputet apo qytetar i thjeshte ; shqiptar apo i huaj ( nuk po kujtoj me rradhe diplomatet qe kane mbyllur perpara kohe karrierat pasi kane kaluar ne Shqiperine e Rames apo dhe disa qe jane nen hetim per korrupsion e rrezikojne burgun ne vendet e tyre)

Shihni si i nxjerr sa here i duhen e sa here eshte ne hall. I perdor pa kriter .

“Opozitare” qe vazhdon ti shtrydhe edhe pse tanime jane diskretituar krejtesisht . Nuk ju jep mundesi as te vene masken e opozitarit por i perdor pa kriter, i shperdoron e i poshtron si sherbetor...ne fund te fundit per kete i ka blere.

Te pakten poshtrimin dhe perbuzjen ju a rezervon ai vete ne cdo rast qe i jepet...

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/08/2019 - 14:23

Prefekti i Qarkut të Shkodrës ka thirrur mbledhjen për konstituimin e këshillit bashkiak ditën e hënë.

Postuar: 17/08/2019 - 13:59

Kryebashkiaku i ri i Lezhës, Pjerin Ndreu ka ftuar publikisht kryedemokratin Lulzim Basha për një

Postuar: 17/08/2019 - 13:56

Edhe pse Valdrin Pjetri ka dhënë dorëheqjen, Prefekti i Qarkut të Shkodrës ka thirrur mbledhjen p

Postuar: 17/08/2019 - 13:37

Parlamentit shqiptar do t’i shtohet edhe një parti tjetër në mesin e 70 partive aktuale.

Postuar: 17/08/2019 - 13:03

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili në një dalje për media ka reaguar për ngjarjen ku humbën jetë

Postuar: 17/08/2019 - 12:15

 Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli është bërë gjyshe, pasi vajza e saj ka sje