BREAKING NEWS

Skema e shtetësisë për investitorë, reagon BE dhe bën paralajmërimin e fortë për Shqipërinë

Skema e shtetësisë për investitorë, reagon BE dhe bën
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detaje të reja nga atentati i Vlorës: Dy viktimat kishin me vete rroba në makinë, dyshohet se po udhëtonin drejt...

Zbardhen detaje të reja nga atentati i Vlorës: Dy viktimat kishin me
x
BREAKING NEWS

“Ora e drejtësisë ka ardhur”, ish-presidenti Meta paralajmëron: Ja çfarë do të ndodhë në shtator

“Ora e drejtësisë ka ardhur”, ish-presidenti Meta
x
BREAKING NEWS

Zhdukja e Ervis Martinajt, ish-prokurori bën paralajmërimin e bujshëm: SPAK dhe policia që po merren me këtë çështje, shumë shpejtë do të zbulohet...

Zhdukja e Ervis Martinajt, ish-prokurori bën paralajmërimin e
x
BREAKING NEWS

Vrasjet në vend/ “Policia po përdoret nga politika”, Bujar Leskaj kritikon ashpër qeverinë: Rama po inkurajon bandat dhe grupet mafioze, më pas...

Vrasjet në vend/ “Policia po përdoret nga politika”, Bujar
x
BREAKING NEWS

“Elbasani në situatë kritike”, Ilir Meta ngre alarmin: Qyteti është i braktisur në të gjitha perspektivat

“Elbasani në situatë kritike”, Ilir Meta ngre alarmin:
x
BREAKING NEWS

Katër vrasje në 24 orë, ish-prokurori plas deklaratën e fortë dhe i bën thirrje policisë

Katër vrasje në 24 orë, ish-prokurori plas deklaratën e
x
BREAKING NEWS

Zhdukja e Ervis Martinajt, Klodiana Lala zbardh detaje të reja: Ja cilat janë dyshimet kryesore të policisë

Zhdukja e Ervis Martinajt, Klodiana Lala zbardh detaje të reja: Ja cilat
x

Politike

Si po tenton Ilir Meta t'i shpëtojë shpalljes "Non Grata" pas 24 korrikut, qytetarët zbardhin pazaret e fshehta të presidentit me Ramën

Si po tenton Ilir Meta  t'i shpëtojë shpalljes "Non

Ambasada amerikane organizoi së fundmi pritjen në Pallatin e Brigadave me rastin e festës së 4 korrikut, ditës së Pavarësisë së SHBA-së.

Për shkak se këtë vit shënohet edhe 100-vjetori i ri i marrëdhenieve mes SHBA-ve dhe Shqipërisë, ambasada amerikane mendoi që ta organizonte festë të madhe dhe jo në seline e saj diplomatike.

Festa ka pasur shumë të ftuar dhe ne mesin e tyre ishte dhe presidenti Ilir Meta. Presidenti në detyre duket se ka qenë ndër të ftuarit VIP.

Presidenti prej kohësh duket se i ka shkrirë akujt me SHBA-në pas një konflikti të fortë që ka pasur para zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit. Madje u përfol si një zyrtar që është në listën e pritjes së personave “non gratave”. Ai nuk ngurronte një vit më parë të sulmonte hapur ambasadoren e SHBA-së.

Pas një vit Meta me qëndrimet më të zbutura ndaj SHBA dhe ndaj diplomates. Amerikane, duket se ka fituar një lloj afrimi me SHBA, e kjo të paktën në nivelin e kontakteve me ambasadoren. Duket se i ka “shpëtuar” shpalljes “non grata”, pasi këtë periudhe është i pranishëm në aktivitete të rëndësishme ku organizohen nga Ambasada e SHBA.

Ky ndryshim nuk i ka shpëtuar dhe qytetarëve që e ndjekin në rrjetet sociale.

Një qytetar i shkruan Metës: Pershendetje z.President !

Deri para dy muajsh ambasadorja Yuri Kim ju pati abandonu JU dhe doktor Berishen.

Me sa duket Rama beri lobing te madh per te ju afruar me ambasadoren.

Afrimin tuaj me ambasadoren  I intereson fort Rames per arsye se shikon rrezik bashkimin tuaj me Berishen.

Prandaj I nderuar z President  tregohu vertete burre shteti dhe dhe mos bini ne ujrat sic ratë me 1 prill tek ngjalat .

1 prilli I ngjalave i ka shkaktuar plage te pa sherueshme Shqiperise dhe popullit shqiptare.

Si po tenton Ilir Meta  t'i shpëtojë shpalljes "NonSi po tenton Ilir Meta  t'i shpëtojë shpalljes "Non

Më të lexuarat