Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Si u përgjigj Gjinushi kur u pyet nëse i druhej mosdekretimit nga Meta: Kam marrëdhënie personale

Postuar: 12/07/2019 - 12:35

Presidenti Ilir Meta sot ka dekretuar refuzimin për emërimin e Skënder Gjinushit në krye të Akademisë së Shkencave.

Shkak sipas presidentit kanë procesi i parregullt  dhe se Gjinushi rezultonte ende kreu i PSD ditën e zgjedhjeve për postin e kryetarit të Akademisë së Shkencave.

Por, çfarë deklaroi Gjinushi kur u pyet nga gazetarët ditën që u zgjodh në krye të ASH-së nëse i druhet apo jo vendimit që u mor sot, rreth dy muaj më parë, pra se nuk do të dekretohet nga presidenti.

“Jo, nuk i druhem sepse zoti Meta i njeh institucionet, por edhe marrëdhëniet personale nuk janë të tilla”, u shpreh shkurtimisht Gjinushi, që si duket nuk rezultoi ashtu siç ai priste.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/07/2019 - 16:37

Zv.ministrja e Brendshme Romina Kuko, e cila njëkohësisht është edhe kryetare e Grupit Ndërinstitucional të Punës ka njoftuar se qeveria po bën përgatitjet për hapjen e Kapitullit 24, nëse hapen negociatat me BE-në.

Postuar: 20/07/2019 - 16:17

Zv.ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi ka reaguar sa i takon dorëheqjes së Ramush Haradinajt nga pos

Postuar: 20/07/2019 - 15:35

Partia Demokratike i kërkon Prokurorisë të hetojë krimin elektoral të 30 qershorit.Opozita ka kal

Postuar: 20/07/2019 - 14:55

Kreu i LDE-së Arian Galdini ka reaguar lidhur me dorëheqjen e Ramush Haradinajt nga posti i Kryem

Postuar: 20/07/2019 - 14:51

Pas aktit të dorëheqjes së parevokueshme të Ramush Haradinaj si kryeministër i Kosovës, ka ardhur

Postuar: 20/07/2019 - 14:50

Shkarkimi i Presidentit Ilir Meta duket se nuk do të jetë një proces aspak i lehtë për mazhorancë