BREAKING NEWS

E rëndë/ Gjendet i vdekur shtetasi në një hotel, dalin detajet e para

E rëndë/ Gjendet i vdekur shtetasi në një hotel, dalin
x
BREAKING NEWS

"Të presim thesin e lekëve në kurriz?" Gazetari zbardh detaje për akuzat e Ahmetajt: Mund të ndjekë edhe rrugën e arratisjes si Adriatik Llalla

"Të presim thesin e lekëve në kurriz?" Gazetari zbardh
x
BREAKING NEWS

“Marrëveshja Beograd-Prishtinë?!”/ Reagon Rama, kërkon sqarime nga OKB: Gabim serioz apo lapsus? Jepni sqarime menjëherë

“Marrëveshja Beograd-Prishtinë?!”/ Reagon Rama,
x
BREAKING NEWS

A do arrestohet Ahmetaj? Juristja shpjegon prapaskenat: Ja çfarë po ndodh pas dyerve të SPAK

A do arrestohet Ahmetaj? Juristja shpjegon prapaskenat: Ja çfarë po
x
BREAKING NEWS

Akuzat mbi Arben Ahmetajn, Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat: Rrezikon 10 vjet pas hekurave, ja ku ndryshon me Saimir Tahirin

Akuzat mbi Arben Ahmetajn, Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat: Rrezikon 10 vjet
x
BREAKING NEWS

“Mikun mbaje pranë, armikun edhe më pranë”/ Çfarë po paralajmëron Artan Hoxha? Ja mesazh i koduar që jep nga Shkupi

“Mikun mbaje pranë, armikun edhe më pranë”/
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu plas deklaratën ‘bombë’ dhe zbardh skemën që po përdoret: Arben Ahmetaj do arrestohet kur Rama të jetë në këtë shtet, jo rastësisht...

Kreshnik Spahiu plas deklaratën ‘bombë’ dhe zbardh
x
BREAKING NEWS

A po zhduk provat Ahmetaj? Spahiu zbardh prapaskenat dhe zbulon skenarin: Akuzat mund të rrudhen deri në…

A po zhduk provat Ahmetaj? Spahiu zbardh prapaskenat dhe zbulon skenarin: Akuzat
x

Politike

“Si u vu në lëvizje SHBA nga korrupsioni i Ramës”, ish-deputeti plas deklaratën e fortë dhe bën denoncimin e bujshëm

“Si u vu në lëvizje SHBA nga korrupsioni i Ramës”,

Ish-deputeti demokrat, Aldo Bumçi thotë se SHBA-të janë vënë në lëvizje nga korrupsioni, duke iu referuar skandalit të ish-zyrtarit të FBI-së, Charles McGonigal.

Në emisionin “Now”, Bumçi nënvizoi se SHBA-të mbajtën qëndrime të kundërta, pasi kur Lulzim Basha ishte kryetar i PD-së, i thanë që dyshohej për lidhje me financime ruse.

Por sapo Berisha mori drejtimin e partisë, Bashës i deklaruan se ishte partner strategjik.

“Në të njëjtën kohë që zotit Basha kur ishte kryetar, i thanë dyshohet që je lidhur me fonde ruse, u godiste Basha që ishte kryetar. Sapo mori partinë zoti Berisha, i thanë që ti je partneri ynë strategjik, ti mund të shkosh në Uashington kur të duash.

Si kjo Amerikë në të njëjtën kohë me dy qëndrime? Ja pra qëndrimi që burojnë nga korruptimi dhe lobimi. Kjo është AMerika e vënë në lëvizje nga korruptimi”, theksoi ai.

Më të lexuarat