Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Siguria në Vlorë, zv/ministri i Brendshëm nxjerr shifrat

Postuar: 22/09/2018 - 09:27

Zv/ministri i Punëve të Brendshme, Besfort Lamallari ka publikuar dje shifra të rendit dhe sigurisë për qytetin e Vlorës, ku evidentohet fakti se periudha e viteve 2010-2013 ka pasur dyfishin e vrasjeve në krahasim me vitet e fundit. Në një postim në “Facebook”, ai tha se numrat falsin vetë për punën e qeverisë.

“Për Vlorën – e vërteta përballë makinerisë së baltës! Në vitet 2010 – 2013, mesatarja e vrasjeve për çdo vit ishte 11, pra 2 herë më tepër vrasje kur Basha ishte në qeverisje se në vitin 2018. Makina të djegura apo hedhura në erë?! Pikërisht në Vlorë, në vitin 2011, u vra në qendër të qytetit gjyqtari Skerdilajd Konomi në mënyrën më makabre! Fakte të tjera nga Vlora – sot dhe kur Basha ishte ministër i Brendshëm: Në 2010 – 13 vjedhje me armë; Në 2011- 14 vjedhje me armë; Në 2018 – vetëm 1 vjedhje me armë; Në 2010 – 5 vjedhje bankash; Në 2011 – 2 vjedhje bankash; Në 2018 – vetëm 1 vjedhje banke. Numrat flasin vetë dhe nuk kanë ngjyrë politike”, shkruan Lamallari. 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 5

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/10/2018 - 18:07

Ditën e sotme, ka reaguar deputetja demokrate, Jorida Tabaku, e cila ka thënë se sot shqiptarët paguajnë më shtrenjtë çmimet e hidrokarbureve.

Postuar: 20/10/2018 - 17:54

Kreu i PD, Lulzim Basha ka zhvilluar ditën e sotme një takim me Ministrin e Jashtëm.Teksa ka publ

Postuar: 20/10/2018 - 17:30

Kryeministri  Rama, i pranishëm në anëtarësimet e reja të Partisë Socialiste në Kamëz, dekla

Postuar: 20/10/2018 - 17:26

 Kryeministri Edi Rama tha se qytetarët kanë akses në çdo kohë për të përçuar ankesën tek pl

Postuar: 20/10/2018 - 17:14

Nga kamza ku kryeministri Edi Rama po vijon turin e takimeve dhe anëtarësimeve të reja në Partinë

Postuar: 20/10/2018 - 17:00

Ndërsa Ministrja e Drejtësisë i kërkon KLD-së të zhbëjë vendimin ose ndryshe paralajmëron padi në

Postuar: 20/10/2018 - 15:16

Debati në mbledhjen me dyer të mbyllura të Këshillit të Lartë të Drejtësisë, që miratoi dy vjet l