BREAKING NEWS

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”, Berisha plas deklaratën e fortë: Një pronar peshkarexhe kontrabandon naftë, takohet shpesh edhe me Ramën

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”,
x
BREAKING NEWS

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e rëndësishëm, ja kur nis shkolla e lartë (Dokumenti)

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e
x
BREAKING NEWS

E trishtë/ Ndahet nga jeta artisti i njohur shqiptar

E trishtë/ Ndahet nga jeta artisti i njohur shqiptar
x
BREAKING NEWS

“Erdhi malli i mire, erdhi….”, Artan Hoxha publikon foton që po qarkullon me shpejtësi, zbulon ngjarjen e pazakontë me të cilën është përballur

“Erdhi malli i mire, erdhi….”, Artan Hoxha publikon foton
x
BREAKING NEWS

Lajm i mirë nga infektivi/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Lajm i mirë nga infektivi/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Pas Zef Mazit, zëvendësohet një tjetër anëtar i ekipit të negociatorëve me BE-në (Emri)

Pas Zef Mazit, zëvendësohet një tjetër anëtar i ekipit
x
BREAKING NEWS

Ulen temperaturat? Çfarë pritet të ndodhë me motin ditën e nesërme

Ulen temperaturat? Çfarë pritet të ndodhë me motin
x
BREAKING NEWS

Nxehen gjakrat! "Miliona do të vdesin"/ Televizion Shtetëror rus lëshon paralajmërimin e frikshëm: “Armagedon-i” mund të jetë afër! Raketat bërthamore do godasin Londrën dhe New York-un nëse preket...

Nxehen gjakrat! "Miliona do të vdesin"/ Televizion Shtetëror
x

Politike

“Sillni katër emra dhe ulemi që sot”, Gjiknuri i bën propozimin e rëndësishëm opozitës për zgjedhjen e Presidentit të ri: Po të doni nxirrni...

“Sillni katër emra dhe ulemi që sot”, Gjiknuri i bën

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri i ka shpallur “sfidë” opozitës për përzgjedhjen e Presidentit të ri.

Gjiknuri iu kërkoi përfaqësuesve të opozitës që të sjellin katër emra dhe të ulen të negociojnë, për të provuar kështu edhe sinqeritetin e ofertës së tyre për bashkëpunim.

“Në durimin dhe dakordësinë tonë është shprehje e vullnetit të mirë. Përkundrazi, dëshira jonë është të dialogojmë. Maturimi i politikës duket kur palët edhe me ide të kundërta merren vesh. Transparenca është e mirë kur vendosen disa parime, por duhet të ulemi, dialogojmë dhe mos të kemi frikë. Nga kjo pikëpamje ka ardhur momenti të respektojmë raundet që ka thënë Kushtetuta. Duke iu dhënë juve të gjithë të drejtën e propozimit.

Po jemi gati, katër emra t’i sillni në 2 mënyra. Katër emra që i mendoni të jenë atraktiv. Këto emra i konsultoni dhe të ulemi pasdite që sot, të bëjmë negociata për emrat. Na vendosni në provë për sinqeritetin e bashkëpunimit. Po e themi shumë miqësisht dhe me një gatishmëri politike. Silleni kandidaturën tuaj. Sillni 4 emra në tavolinë negociatash. Nuk është normale të rrimë para kamerave. Kemi diskutuar shumë vite më parë për referoma të tjera”, u shpreh Gjiknuri.

Më të lexuarat