BREAKING NEWS

“Pa koment”,Rama poston foton nga takimi i Bashës dhe jep mesazhin e fortë

“Pa koment”,Rama poston foton nga takimi i Bashës dhe jep
x

Politike

Simpatizantja e PS-së lë pa fjalë Xhafajn, i pret rrugën dhe e befason me atë që i thotë: Jetojmë në një qytet!

Simpatizantja e PS-së lë pa fjalë Xhafajn, i pret rrugën dhe

Kryetari i Partisë Demokratike në Durrës, Ferdinand Xhaferaj është përballur ditën e sotme me një qytetare që e ka surprizuar me fjalët e mençura që i tha. E moshuara e ndaloi në rrugë Xhafajn, aty ku po zhvillonte takimet elektorale dhe i tha se ishte një ish-mësuese e majtë.

Ajo deklaroi se ishte socialiste që prej vitit 1990 dhe se e tillë do vazhdojë të jetë, mirëpo për atë ka respekt pasi është një person i respektuar dhe familjar.

“Nga ’90 deri më tani jam e majtë dhe ndoshta deri në fund aty do të rri sepse të tillë e kam mendimin. Megjithatë, ne jetojmë në një qytet, ndajmë të njëjtën rrugë dhe të njëjtën shkallë. Jetojmë bashkë dhe nuk ka pse të shohim njeri-tjetrin me rivalitet dhe të urrejmë njeri-tjetrin”, u shpreh e moshuara.